کد خبر 489922

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

قیمت و میزان صادرات نفت در کمیسیون بودجه بررسی شد

محمدمهدی مفتح از بررسی قیمت و میزان صادرات نفت در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدمهدی مفتح با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (دوشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور براساس ترتیب تبصره‌های آن از امروز صبح با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تعیین قیمت نفت، میزان صادرات براساس پیش‌بینی وضعیت اقتصاد و مسایل جهانی و ... در این نشست انجام شد تا بتوانیم درباره میزان استخراج، تقاضا و قیمت نفت که عنصر مهمی در جمع بندی درآمدها در لایحه بودجه سال آینده است، جمع‌بندی انجام دهیم.

مفتح در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا امکان کاهش میزان ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز تعیین شده در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد، اظهار کرد: ما با در نظر گرفتن و پیش‌بینی شرایط اقتصادی، میزان مصرف داخلی پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه‌ها که رقم قابل توجهی است، حتما بر روی میزان تولید نفت در روز بحث و بررسی انجام خواهیم داد، البته دیدگاه کنونی نمایندگان صادرات فرآورده‌های نفتی بعد از تبدیل نفت خام در داخل کشور است.

این نماینده مجلس یادآور شد: تمام تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب بودجه‌ای در واقع بینانه‌ترین حالت آن است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین درباره فروش اوراق سلف نفتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور هم گفت: این موضوع باید مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد که آیا نفتی برای فروش در داخل باقی می‌ماند و یا اقتصاد آینده چه خواهد شد، البته تاکنون دیدگاه مثبتی نسبت به فروش اوراق سلف نفتی در بودجه میان اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات وجود نداشته اما باز هم باید دید چه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر