کد خبر 552109

پرداخت حقوق بازنشستگان با وام بانکی!

به دلیل عدم تحقق منابع موضوع بند «و» تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری از یک سو و به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین از سوی دیگر، مبلغ ۵۶.۹۸۹.۰۰۰ میلیون ریال تنخواه گردان از طرف خزانه به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت گردیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، براساس گزارش دیوان محاسبات، به دلیل کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری، تا زمان تحریر این گزارش(نیمه تیرماه) مبلغ 3.860.202 میلیون ریال کسورات مرتبط با اقساط بازنشستگان به حساب دستگاههای اجرایی ذیربط واریز نگردیده است.

براساس این گزارش، سازمان تأمین اجتماعی در دو ماهه ابتدای سال بابت تأمین منابع مالی سازمان اقدام به اخذ تسهیلات کوتاه مدت بانکی نموده است.

در اردیبهشت ماه سال 1400 با اجرای فاز دوم متناسب سازی حدود 89 درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، حدود 74 درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد و همچنین در حدود 40.38 درصد از مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در طبقه 50 تا 100 میلیون ریال قرار گرفته اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، این در حالی است که بارها کارشناسان نسبت به بی‌توجهی به تامین  منابع لازم برای افزایش حقوقها هشدار داده بودند، اما دولت با همراهی مجلس بی توجه به این هشدارها، با اتخاذ این تصمیمات، تورمهای بالا را بر کشور تحمیل کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عمل نیست

 • مهدی محمودی جسور
  ۱ ۰

  عزیزانی که دارین بازنشسته تامین اجتماعی رو که با گرفتن چندر غاز متهم میکنید به گرانی بازار تا وقتی عدالت تو این مملکت برقرار نشده شما نگران نباشید ما سفرمون خالیه مشکل شما مفت خورهایی هیتند که کارنکرده چند ده برابر ما حقوق گرفتنو اونقدری هم سرمایه دارن که که نوه ونتیجه شونم بخورن تموم نمیشه واقعا متاسفم واسه خودمون گه یک عمر واسه این مملکت شبوروزکار کردیم اینم عوض تشکر کردنشونه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا اعدادو ارقام را به تومان اعلام کنید چون صفر ها را بهمین منظور زدند.