کد خبر 505639

شریعتمداری؛

کارگران براساس مصوبه شورای عالی کار مزد می‌گیرند

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: افزایش دستمزد کارگران در سال آینده براساس مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» در حاشیه رونمایی از محصولات جدید و افتتاح پروژه شستا در جمع خبرنگاران گفت: امروز از ۱۶۸ محصول جدید شستا رونمایی می‌شود که ۴۰ محصول در طول سال ۹۹ تولید شده برای اولین بار است که تولید شده است و مابقی نیز برای اولین بار است که در شستا تولید می‌شود.

وی افزود: این محصولات ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشت و شامل داروهای دامی، مواد اولیه و مکمل های دارویی است و به تنوع محصولات دارویی کمک می‌کند.

وزیر تعاون گفت: افتتاح این پروژه‌ها شعار جهش تولید را پوشش می‌دهد و کمک می‌کند تا بیماران هزینه کمتری را متقبل شوند.

وی درباره حذف دفترچه تامین اجتماعی گفت: زیر ساخت های لازم برای حذف دفترچه تامین اجتماعی فراهم شده و در دهه اول اسفندماه حذف می‌شود تا تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی و طرف‌های قرارداد بدون دفترچه مراجعه کنند و از خدمات بهره مند شوند.

شریعتمداری درباره تعیین دستمزد کارگران گفت: تعیین حداقل مزد وظیفه شورای عالی کار است. اینکه این تعیین به روزهای پایانی سال می‌رسد به دلیل این است تا نگاهی به سطح عمومی قیمت‌ها تا آخرین روزهای سال و افزایش قیمت ها داشته باشیم و با تکیه بر روند افزایش ماه به ماه در یک سال گذشته بتوانیم تصمیم بگیریم که قیمت‌ها تا نیمه سال آینده پایدار باشد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم بررسی‌های دستمزد در طول سال انجام شود اما تصمیم‌گیری به روزهای پایانی سال موکول می‌شود برای اینکه ضریب خطا حداقل باشد.

وزیر تعاون گفت: روند افزایش دستمزد کارگران در سال‌های گذشته کمتر از نرخ تورم نبوده و عقب‌ماندگی تاریخی دستمزد  کارگران با نرخ تورم را داشتیم  و جبران آن به صورت یکجا مقدور نیست.  ما در دولت تدبیر و امید تلاش کردیم این رقم هر سال بیشتر از تورم باشد تا بخشی از این مشکل حل شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره افزایش ۳۵ درصدی دستمزد ۱۴۰۰ گفت: افزایش دستمزد باید به صورت کارشناسی بررسی شود و این افزایش براساس نظر و مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  این مردک دروغ گو از حرف های بی ربطش خجالت نمی کشد ، حداقل حقوق کارگر به اندازه تورم است !!!

 • حسن اسداللهی
  ۰ ۰

  چرا پر مورد جاماندگان بیمه بیکاری کرونا که اسفند سال98وفروردین و اردیبهشت وو قراره کی بدن صحبت نمیشه آیا کسی هست خبر داشته باشه که دادن یا نه

 • علیرضا
  ۰ ۰

  ضریب خطا رو خوب اومد..نمیدانم بااینکه میدانند دروغ میگویند و مردم نیز در جریان دروغهایشان هستند باز اسرار بر گفتن دروغ دارند..آقای نه چندان محترم مردم دیگر مردم چهل سال قبل نیستند این را بفهمید

 • حسين
  ۰ ۰

  اين آقا آچار فرانسه دولت روحاني است از وزارت خانه صنعت به كار انتقالش دادند كه جزء گند زدن هيچ كاري بلد نيست و فقط حرف مفت ميزند ، شر نبودش هزار برابر بهتر از حضورش است ، نمونه گندكاريهاش همين طرح همسانسازي بازنشستگان تامين اجتماعي است كه نفرين تمام بازنشستگان با خانواده ستمديده شان تا ابد به همراه اين مردك خواهد بود