کد خبر 501999

معاون اول رییس جمهوری:

کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی نداریم/ در حال رایزنی با مجلس برای ارز۴۲۰۰ هستیم

جهانگیری گفت: در حال رایزنی با مجلس برای ارز ۴۲۰۰تومانی ‌کالاهای اساسی هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری ظهر امروز‌ در حاشیه بازدید از گمرک بندر امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران گفت: بندر امام خمینی(ره) یکی از بزرگ‌ترین و استراتژیک‌ترین بنادر کشور است که کالاهای اصلی مورد نیاز کشور که به‌صورت فله‌ای وارد می‌شود از این بندر ترخیص و به سراسر کشور عرضه می‌شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در زمان جنگ اقتصادی مردم دیدند که کالاهای اساسی در تمام نقاط و به‌اندازه کافی وجود داشت، اظهار داشت: آنچه مردم را در این مقطع اذیت کرد کمبود کالا نبود بلکه قیمت کالاهاست که افزایش می‌یابد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص کمبود روغن در بازار، گفت: در این خصوص واردات دانه‌های روغنی و روغن خام از مسئولان گمرک سؤال کرده‌ام که براساس پاسخ آنها ذخایر بسیار زیادی از این کالا وارد کشور شده است به‌طوری که بیش از 300 هزار تن ذخیره در بندر وجود دارد و در همین حال کشتی‌هایی در حال تخلیه بار هستند.

‌جهانگیری خاطرنشان کرد: دغدغه کمبود کالا گاهی ممکن است به‌دلیل برخی سیاست‌گذاری‌ها یا تغییر سیاست‌ها که با دقت درست اعلام نمی‌شود رخ دهد که ممکن است مردم نگران شوند که کالایی چند ماه دیگر قیمتش افزایش یابد و اقداماتی در این خصوص انجام دهند و ما نتوانیم هم‌زمان بازار را تنظیم کنیم.

معاون اول رییس جمهور در خصوص سیاست دولت در حمایت از ارز 4200تومانی برای کالاهای اساسی گفت: این سیاست در حال بررسی است و امیدواریم با مجلس به تفاهم دست یابیم تا به مردم فشاری از بابت قیمت کالاها تحمیل نشود یا اگر تحمیلی نیز بود با برخی حمایت‌ها مشکلات کمتر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    ارز 4200 تومانی زمینه را برای رانت و فساد عده ای خاص فراهم میکند .اما اگر برداشته شود و اجناس گران تر گردد باز به نغع مردم است .

  • خخخخ
    ۰ ۰

    خخخخخخخخخ