کد خبر 499947

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین عنوان شد؛

چرا اسنپ گران شد؟/ نحوه تخصیص سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

مدیر تجاری اسنپ گفت: اسنپ سالانه یک بار افزایش قیمت کلی دارد که درصد آن متناسب با تورم است و عواملی مثل افزایش قیمت خودرو، لوازم یدکی، بنزین و استهلاک خودرو بر آن تاثیر می‌گذارد. همزمانی رشد درخواست‌ها با افزایش سالانه‌ نرخ تاکسی‌های اینترنتی باعث شد افزایش قیمت‌ها بیشتر به نظر بیاید.

اقتصادآنلاین – سیده زهرا محمودی؛ با کاهش محدودیت‌های ناشی از کرونا مسافرانی که قصد استقاده از اسنپ را داشتند با افزایش عجیب و غریب قیمت‌ها مواجه شدند؛ به گفته برخی کاربران اسنپ، این افزایش قیمت به حدی بود که مسیرهای مشابه پس از کاهش محدودیت‌های کرونا حدود دو برابر نسبت به پیش از کرونا افزایش قیمت داشت و این امر سبب نارضایتی مسافران اسنپ شد.

از سوی دیگر نیز رانندگان از قیمت‌ها ناراضی هستند و اعلام می‌کنند با قیمت‌های پیشنهادی قبول سفر برایشان هیچ صرفه‌ای ندارد و سود بسیار کمی می‌کنند؛ اقتصادآنلاین در خصوص علل افزایش قیمت‌ها و راهکارهایی که می‌توان رضایت دو طرف یعنی راننده و مسافر را جلب کرد به گفت‌وگو با فرید شهابی، مدیر تجاری اسنپ پرداخته است.

افزایش قیمت اسنپ و تپسی در ماه‌های اخیر انتقادات بسیاری را به همراه داشته‌است. این موضوع به چه دلیل بوده و آیا این میزان افزایش اجتناب ناپذیر بوده‌است؟

سیستم قیمت‌گذاری اسنپ برخلاف تاکسی و آژانس پویاست و قیمت در هر سفر بر اساس ۴ فاکتور «قیمت پایه»، «مسافت سفر»، «مدت زمان سفر» و «نسبت عرضه و تقاضا» تعیین می‌شود. ورودی سفر به اضافه‌ مدت زمان سفر، به اضافهی مسافت سفر، قیمت پایه را تشکیل می‌دهد که یک عامل مهم یعنی میزان عرضه و تقاضا روی افزایش یا کاهش آن تاثیر می‌گذارد. بنابراین بالا بودن میزان تقاضا نسبت به عرضه می‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد. فرایند قیمت‌گذاری در تاکسی‌های اینترنتی توسط الگوریتمی کاملاً هوشمند و به‌طور خودکار انجام می‌شود و اینگونه نیست که به دلخواه قیمت‌ها تغییر کند. این را هم باید در نظر بگیریم که افزایش‌های موردی یا منطقه‌ای را نباید به متوسط هزینه‌ها تعمیم داد، چرا که همانطور که امکان افزایش در محل یا ساعتی وجود دارد، امکان کاهش قیمت هم هست.

 علت افزایش قیمت‌ها چه بود؟ 

به‌طور طبیعی اسنپ سالانه یک بار افزایش قیمت کلی دارد که درصد آن متناسب با تورم است و عواملی مثل افزایش قیمت خودرو، لوازم یدکی، بنزین و استهلاک خودرو بر آن تاثیر می‌گذارد. در این قیمت‌گذاری گاهی افزایش‌های پیش‌بینی نشده داریم که موقتی هستند و علت عمده‌اش شرایط جوی، ترافیک و ایام خاص است. دقت داشته باشید که ترافیک همیشه عامل این موضوع نیست و گاهی مثلاً اجرای طرح ترافیک از منزل باعث افزایش قیمت ناگهانی می‌شود. بنابراین هرچند افزایش قیمت سالانه در ماه‌های اخیر اتفاق نیفتاده ولی همانطور که در پرسش بالا توضیح داده شد عوامل دیگری روی قیمت تاثیرگذار هستند.

 آیا برای رانندگان سهمیه بنزین و.... در نظر گرفته شده است؟ 

اسنپ مشخصات و میزان مسافت طی شده کاربران راننده خود را به نهادهای مسئول اطلاع‌رسانی می‌کند و توزیع اعتبار سهمیه سوخت بر عهده این نهادهاست. بنابراین اسنپ هیچ اعتبار یا سهمیه سوختی دریافت و توزیع نمی‌کند. در حال حاضر سهمیه بنزین ویژه‌ کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس پیمایش و به صورت ماهانه در اختیار نهادهای مرتبط قرار می‌گیرد. 

سهمیه‌ی خودروهای تک‌سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر 8.75 لیتر بنزین است و با سقف ۳۰۰ لیتر در اختیارشان قرار می‌گیرد. خودروهای دوگانه‌سوز به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۵.۲۵ لیتر بنزین است و با سقف حداکثر ۱۸۰ لیتر در ماه در اختیارشان قرار می‌گیرد.

افزایش قیمت به طور کلی بود و یا صرفا در زمان‌های پیک ترافیک؟ 

همانطور که عنوان شد یک افزایش قیمت سالانه داریم که متناسب با تورم است، با وجود این همچنان قیمت‌ها تابعی از چندین فاکتور دیگر نیز هستند، بنابراین در ساعات اوج شلوغی و در مواقع خاص ممکن است روی این افزایش قیمت کلی، افزایش قیمت دیگری اعمال شود. در چنین شرایطی مشخص است که قیمت‌ها بیشتر به چشم می‌آید. این نکته را هم نباید فراموش کرد که به همین ترتیب در برخی ساعات با کاهش قیمت مواجه هستیم.

 افزایش قیمت‌ها موجب نارضایتی مسافران شده و از سمت دیگر راننده‌ها معتقدند که حتی این قیمت‌ها قبول در خواست صرفه ندارد. راهکار رضایت مسافر و راننده چیست؟

اسنپ بر اساس سیستم محاسبه‌ قیمت خود تلاش می‌کند تا درخواست‌های بیشتری را به سفر تبدیل کند. طبیعی است که اگر هزینه‌ سفر پایین باشد کاربر راننده‌ درخواست را قبول نمی‌کند و اگر هزینه بسیار بالا باشد مسافر درخواست خود را لغو می‌کند. بنابراین همواره تلاش می‌کنیم تا قیمت‌ها به‌گونه‌ای باشد که رضایت هر دو طرف جلب شود. 

اسنپ برای اینکه قیمت‌ها هم برای راننده و هم مسافر به‌صرفه باشد راه‌ حل‌هایی دارد. مثلا برای افزایش یا کاهش قیمت یک حدی تعیین می‌شود و اجازه نمی‌دهیم هزینه‌ سفر از این حد بالاتر یا پایین‌تر برود. یا مثلاً برای تشویق راننده‌هایی که مدتی است فعالیتی نداشتند و همینطور برای راننده‌های فعال طرح‌های تشویقی تعیین می‌کنیم تا انگیزه فعالیت آن‌ها را بیشتر کنیم.

همچنین اسنپ از طریق باشگاه رانندگان تلاش می‌کند تا امکانات مختلفی را برای رفاه کاربران راننده در نظر بگیرد. مانند طرح‌های تشویقی و تخفیف‌های مختلف که شامل تخفیف خرید قطعات یدکی خودرو، خدمات پزشکی، بسته‌های سلامت و اقلام بهداشتی، کمک هزینه‌ی سوخت، وام کمک معیشتی برای کرونا و غیره می‌شود. 

برای اینکه بدانیم آیا قیمت‌ تاکسی‌های اینترنتی با توجه به تورم و هزینه‌های زندگی منطقی است یا نه می‌توانیم هزینه‌ی سفر با اسنپ را با نگهداری از یک خودروی معمولی مقایسه کنیم. فرض کنید شما یک پراید تقریبا ۱۰۰میلیونی می‌خرید، در حالی که با گذاشتن این پول در بانک یا سرمایه‌گذاری می‌توانستید حدود ۲۰ میلیون در سال سود به دست آورید. حدود ۲ میلیون تومان نیز باید هزینه‌ی بیمه‌ خودرو را پرداخت کنید، حدود یک میلیون تومان هم هزینه بنزین شما خواهد شد. بنابراین اگر تصادف نکنید و هزینه‌های دیگر از جمله هزینه‌ی استهلاک و تعمیر خودرو را نیز در نظر نگیریم، داشتن خودرویی مانند پراید در بهترین حالت حدود ۲۳ میلیون در سال هزینه دارد. حال فرض کنید ۳۰۰ روز سال، روزانه دو سفر با اسنپ انجام دهید. هزینه هر سفر هم حدود ۲۵ هزار تومان باشد، کل هزینه ۱۵میلیون تومان می‌شود. بنابراین هزینه رفت‌و‌آمد با تاکسی اینترنتی در این شرایط کمتر از استفاده و نگهداری از خودروی شخصی است. با توجه به هزینه بسیار پایین‌تر سفر در سایر شهرها، اسنپ مدلی مقرون به صرفه خواهد بود. در نظر داشته باشید در این حساب ساده، هزینه جریمه، استهلاک، پارکینگ، کارواش و سایر هزینه‌های جانبی و ریسک‌های داشتن خودرو شخصی در نظر گرفته نشده است.

 یکی از انتقادات این است که بازار تاکسی‌های اینترتی به صورت انحصاری درآمده‌است؛ این انتقادات را چه طور پاسخ می‌دهید؟ 

موضوع رقابت برای گرفتن سهم بیشتر از بازار را نباید به انحصار تعبیر کرد. در عرصه‌ کسب‌وکار، رقبا همواره در تلاش برای دستیابی به برتری و سبقت گرفتن از یکدیگر هستند، ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و با قدرت و انگیزه در همه‌ی حوزه‌های فعالیتمان رقابت می‌کنیم.

از طرفی به‌خوبی می‌دانیم که کشورمان هنوز در مسیر دیجیتالیزه شدن راه طولانی‌ای در پیش دارد. بنابراین فارغ از رقابتی که ممکن است روی کاغذ داشته باشیم برای رسیدن به یک هدف مشترک می‌جنگیم و آن هم توسعهی تکنولوژی و نوآوری در کشور است. 

این فضای رقابتِ آزاد است که صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی را ترغیب می‌کند تا با افزایش بهره‌وری و نوآوری ضمن کسب سود و سهم بیشتر، کالا و خدمات با کیفیت‌تری به مشتری خود عرضه کنند. 

زمین بازی اسنپ با تمام رقبایش یکسان است. همه‌ ما به‌طور مستمر برای توسعه‌ بازار فعلی و خلق بازار جدید تلاش می‌کنیم. مشخص است آنهایی که در شکل‌گیری بازار و بازارسازی حرفه‌ای‌تر هستند کار را برای رقبایشان سخت‌تر می‌کنند.

با توجه به افزایش قیمت‌ها از یکسو و همچنین محدودیت‌های ناشی از کرونا از سوی دیگر، نحوه تغییرات قیمت و تعداد سفرها چگونه بوده‌است؟

در روزهای ابتدایی شیوع کرونا (یعنی اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) با کاهش شدید درخواست سفر مواجه شدیم و به تبع قیمت‌ها نیز کاهش پیدا کرد. پس از آن با کم شدن محدودیت‌های ناشی از کرونا، بازگشت کسب‌وکارها و ترس مردم از استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی درخواست‌های اسنپ افزایش یافت و به قبل از دوران کرونا رسید. همزمانی رشد درخواست‌ها با افزایش سالانه‌ نرخ تاکسی‌های اینترنتی باعث شد قیمت‌ها در ماه‌های ابتدایی سال ۹۹ نسبت به اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ بیشتر به نظر بیاید. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رها
  ۹۰ ۳

  سلام کرایه ها پایین است . و استحلاق ماشین بالا و خرج مصاریف هم بالا است . کار با اسنپ و تبسی صرف نمیکنه.

  • ناشناس
   ۱۲ ۰

   سلام.من سرپرست خانوارهستم.اسنپ کارمیکنم.واقعاحرف بعضی همکاران درست است.. کرایه هامزخرف..به نفع مسافر است.ماراننده هاخرج زندگیمون ازهمین راه است.. انصاف نیست..بنزین اینطوری واریزمیکنید.. اجناس گرون شده..اصطحلاک ماشین رفته بالا..باهم نمیخونه.. ماچه گناهی کردیم..که بایدبسوزیم وبسازیم.. حداقل پورسانت اتون روکم کنید..بنزین روبیشتر.. ماهم بتونیم ازپس مخارج بربیایم..

 • ناصرتقویان سعید
  ۶ ۳۷

  سلام من هم راننده اسنپ بودم وغیرفعال دائمی شدم خواستم ببینم میتونم بازم عضو اسنپ بشم متشکرم

 • خاکبیز
  ۱۱ ۹۳

  سلام .اسنپ خیلی هم خوب هست .این همه شغل ایجاد کرده . تازه باید بهش جایزه هم بدید بابت اشتغال زای .سپاس

 • حمید
  ۸۰ ۴

  سلام، خبرنگار محترم اسنپ، عزیزم چرا جو کاذب میدی؟؟!!! یه ذره انصاف داشته باشید،
  کدوم گران شدن؟؟!! تا الان کرایه خیلی خیلی خیلی مفت بود الان مفت مفت شده، شما کرایه پیاده سوار 3 نفر را با نرخ رسمی تاکسیرانی محاسبه کن اگه بالاتر بود بگو گرون شده، همه اجناس عمومی و قطعات 4 برابر شده..
  دیروز 3 مسافر از اسلامشهر به اباذر صادقیه 35، نرخ رسمی تاکسیرانی نفری 12 تازه تا آزادی میشه 36 ت !!؟ ؟

 • محمد
  ۷۷ ۱

  من راننده اسنپم بیکارم هستم بخدا قسم مسیری که خودم کار دارم با این کرایه های کم بخدای احد واحد خالی میرم دلم نمیاد برم مسافر بزنم بسکه کرایه ها الکیه ۳ ماه کار کردم ۱ میلیونم نشد بجاش لنت ۲۰۰ روغن دوبار ۶۰۰ ۱ میلیونم پمپ بنزینم سوخت خودتون بگید میصرفه مسافرم با این برخوردایه زشتشون انگار آدم و خریدن هیچ قیمت ها بالا نیست فقط واس مسافر خوبه ممنون

 • ناشناس
  ۷۴ ۲

  باعرض سلام من راننده اسنپم بخدا ک نمی صرفه پنج هزار از این ور شهر تا اون ور شهر تازه چهار نفرم میان سوار میشن بعضی جاها مسافران با خجالت کرایه پرداخت میکنن تر خدا ی فکری بکننین

  • ابوالفضل
   ۳۳ ۰

   تاکسیهای اینترنتی محبت به جیب مسافرو چپاول حق راننده (کرایه پایین)و دریافت کمیسیون بعبارتی ایجاد درامد برای خودشان است با امدن اسنپ و تپسی فقط حق رانندهای تاکسیهای رسمیاز بی رفت خدا باعث و بانیش را به شدیدترین عذاب گرفتار کنه

 • سید محمد
  ۴۸ ۲

  سلام بنزین کم میریزن مثلا در ماه ۲۰۰۰ کیلومتر میری باید حدودا ۲۶۰ هزار برا تک سوز بریزن که نمیریزن پیگیری هم که میکنی میگن دست سماس
  مگه راننده براسماس کار میکنه شرکت اسنپ داره لیست رد میکنه و سماس اجرا کننده است و بنزین میریزه
  ....

 • محمد حسین سنگتراش
  ۶۵ ۳

  سلام بنده راننده اسنپ هستم و کرایه خیلی پایین است و به صرفه نیست چون قیمت سوخت و روغن موتور و قطعات و تعمیرات بسیار بالاست و برای راننده فقط حمالی بی خود است ولی از بیکاری خیلیها مجبورن به همین اکتفاع کنند از جمله خود بنده کرایه اسنپ یک چهارم تاکسی و اژانس است

 • diego
  ۵۹ ۱

  وات د فاز؟؟؟ از کرج ب تهران ساعت 9 صبح ا مدم 35 تومن ،از تهران شب ساعت 7 برگشتم کرج 50 تومن توی اون ترافیک،تمام قطعات ماشین و دستمزد مکانیک شده سه برابر لاستیک زیر 1200 دیگه نیست،مسافر میخواد با بود سوار شه؟ تامسی مرسی میخواد؟!کرایه ها فقط اول صبح اخر غروب زیاد میشه ک اون م قع یه مورس رو یاید یک ساعته بری ینی حای سه تا سرویس،الان راننده اسنپ در حد صدصه کرایه مبگیره ،همون مسافر وقتی میره سوپری ماستی ک بود 5 تومن شده 30 هزار تومن چرا دم نمیزنه ب ما میرسید میشید کارگاه جنایی؟!...

 • محمد
  ۶۰ ۱

  سلام به پیربه پیغمبرقم مفته ۲۵کیلومترومیزنه ۲۰بعده کمیسیون میمونه ۱۶تومن یعنی نصفه قیمته آژانس.ریشه کن بشه بااین ایجادشغلش

 • محمد حسین طاهری
  ۶۰ ۰

  نخیر ، اصلا گران نشده ! کرایه ها بیش از اندازه پایین است و سهمیه بنزین هم ناعادلانه اس ! فقط اسمش هست سهمیه میدن ! یک ماه کار کنی ؟ شاید پول یک باک بنزین ۳ هزار تومنی بشه!

  • مسعود نوچیان
   ۵۱ ۰

   سلام کرایه هنوز 3تومانی هم هست پول اصطلاک و تلفن و اینترنت هم در نماید

 • حسین
  ۵۱ ۰

  من راننده اسنپ هستم یکسال باکرایه اندکی مسافر بردم چرا انقدر بخاطر ۵۰۰ این چرت پرتا رو میگید
  ماشین خرج داره اون نمیبنید کجا گرون شد ..برای همه چی خوب خرج میکنن ب کرایه ماا این حرفا درمیاد

 • حمید
  ۵۸ ۰

  دوستی که این متن رو نوشتی، ای کاش ذره ای انصاف داشتی، کجا کرایه اسنپ گران شده، با این وضعیت تورم راننده ی بدبخت اکثر اوقات با این نرخ پایین مجانی مسافر جابجا میکنه هر از چندی یک از خدا بی خبر جو میده کرایه اسنپ گران شد، من بارها شده یک ساعت هیچ سرویسی قبول نکردم و ترجیح دادم کار نکنم از بس که کرایه ها غیر منصفانه هست

 • غلامرضا
  ۴۱ ۰

  سلام من راننده اسنپ هستم در شهر اهواز بخدا قسم این انصاف نیست که از بقایی تا کوروش میزنه ۲۰هزار و کمیسیون کم کنه ۱۶به من میرسه بیشتر از ۴۰ کیلومتره این میصرفه به نظر شما الان پنج روزه تو خونه هستم بنزین آزاد میزنم با اسنپ کار میکنم پول بنزین ماشین هم در نمیاد

 • امیر مهدوی
  ۳۹ ۰

  من راننده استپ هستم برای اکثر کرایه‌ها ۵۰۰ تومانی لازم میشه!!! لطفاً کرایه‌ها را روند کنید. ممنون. و کرایه زیر ۵۰۰۰ تومان در این بازار گرانی ها چه معنایی داره؟!

 • مهدی
  ۵ ۶۷

  اسنپ شغل دوم منه خدایی راضی ام.سهمیه بنزین هم دریافت کردم مشکل واریزی و دریافت هم نداشتم تاحالا. خسته نباشید دست اندرکاران اسنپ

  • فرهاد قمی
   ۱۱ ۰

   توجه....
   برای هزارمین بار که من گفتم..تنها راه مقابله با این برده داری اسنپ و تپسی داشتن اتحادیه یا سندیکای رانندگان میباشد.
   ما رانندگان مظلوم باید با ایجاد اتحادیه از حقوق خودمون دفاع کنیم.
   با کامنت و مقاله و .... کسی دلش برای ما نسوخته. خودمون باید وارد عمل بشیم.باید با اتحاد و همبستگی حقمون را از ظالمان بگیریم.
   یا علی.

 • ابراهیم
  ۵۱ ۰

  من راننده اسنپ هستم چرا الکی حرف میزنید هیچ چیزی قیر از بنزین به ما نمیدن مثلا مواد بهداشتی کجا بود تازه بعضب وقت ها جشنواره تخفیف لوازم یدکی می‌ذارن که قیمتش از بازار هم بیشتره اگه هم قیمت ها بالاست پس چرا مردم از تاکسی های زرد داخل شهر استفاده نمی‌کنند شمایی که این حرف ها را نوشتید دنبال خدمات مسافربری نیستید دنبال برده هستید تا مفتی جابه جا تون کنه

 • امین
  ۴۱ ۱

  پنچ سال پیش پراید هشتاد شش را خریدم نه تومن الان چهار عدد لاستیگ یک چفت رینگ ودیسک صعفه گلاچ دست مزد نه هفصد با دست مزد اولین گرایه که از اسنپ چهار سال پیش دریافت کردم سه تومن بود الان سه پانصد نهایتن چهار تومن است مقایسه فرمایید افزایش گرایه ما را (مربوط به شهرستان میباشد)

  • رضا
   ۰ ۷

   گرون خریدی من سال ۹۶ پراید ۸۸ خریدم ۱۰ تومن

 • غلام حسن امید
  ۲۶ ۵

  لطفا به مسئولین اسنپ بگویید رانندهای که حسابشان را مسدود کرده است باز کند تا انها هم امرار معاش کنند

 • ناشناس
  ۴۴ ۰

  خلاصه ما که راننده هستیم کرایه ها خیلی پایین هستش مخصوصا روزهای تعطیل که از اتوبوسم ارزونتر درمیاد هر کی که احساس میکنه که کرایه ها بالاست احتمالا داره قیمتهارو با مترو یا اتوبوس مقایسه میکنه و ماهم مجبوریم کار کنیم چون کار نیست

 • سعید
  ۴۲ ۰

  کمسیون اسنپ بایدزیرده درصدباشه .نه خدمات درست وحسابی نداره که اینقدربه راننده ها داره فشارمیاره کمسیون میگیره باورکنیدبعضیا راننده مجبورن کارکنند

 • ناشناس
  ۴۲ ۰

  آخه چرا حرف مفت میزنی، کجا قیمتها گرون شده؟
  پوشک ۲۰ هزارتومنی شده پنجاه هزارتومن. آیا کرایه ۲۰ تومنی هم پنجاه تومن شده؟

  • حسن
   ۵ ۲۵

   داداش باید مسافر باشی و پیاده بفهمی مسافری که مجبوره استپ بگیره. و پولش هم نمی‌رسه

 • رضا
  ۵۲ ۱

  سلام چند باری که ازاسنپ استفاده کردم واقعا اگرراننده توی باک اب هم بریزدباز هم نمیصرفت

 • محمد
  ۱۴ ۰

  سلام من که راننده هستم از کرایه و سهمیه سوخت ناراضی

 • ناشناس
  ۲۳ ۱

  هرکی از قیمت اسنپ راضی نیست با اتوبوس و مترو بره کی گفته همه باید دربست تا مقصدشون برن راننده بدبخت خرج داره تو این اوضاع گرونی

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  این نویسنده خودش فکرکنم شرکت تاکسی اینترنتی داره ،من ۱۲سال پیش اسنپ نبود با آژانس ازیه نقطه به نقطه دیگه ۲۵هزارکرایه میدادم الان تازه اون مسیر بعد از۱۲سال شده ۲۵ هزارتومان ،حالا میگید کرایه ها بالاست

 • حبیب
  ۱۷ ۰

  سلام
  به نظر من من که راننده اسنپ هستم به ریال پول در میارم ولی به دلار دارم خرج میکنم
  من وخانواده یک طرف
  خرج ماشین یک طرف
  گرانی هم که....

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  خداوکیلی چندرغاز کرایه میدن هیچی نیس صرف نمیکنه وگرنه مجبور نبودیم کار نمیکردیم

 • رضاشونم
  ۱۲ ۰

  اقا مگه نمیگی گرون کرده اسنپ پس لطف کن یه ماشین بگیر بیا اسنپ کار کن یه بار بری تعمیرگاه زمین و زمان رو فحش میدی که چرا با اون قیمتها ماشینتو لگنن کردی اسنپ و تپسی دستمال مسافر هستن وسلام

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  مبلغ اسنپ وتپسی بسیار پا یین و ناراحت کننده است حتی با فاصله زیاد با مسافر است بنده مدتی است تعطیل کردم وبه فکر کار دیگری هستم

 • رسول
  ۱۰ ۰

  سلام راننده اسنپ فقط نوکر مفت خودش وماشینش مسافر واسنپ هست کرایه اسنپ برا 20سال پیشه یه کم وجدان خوبه یه مشت ادمه گوشنه بیکار خورده دستشون هم برا اسنپ وهم برا مسافر عالی

 • ebrahim
  ۱۱ ۰

  سلام چرا فقط از افزایش قیمت اسنپ میگین؟از افزایش قیمت اجرت خدمات مکانیکی خبر دارین؟ روغن موتور چند درصد افزایش داشته؟حالا هزینه های زندگی هیچ فقط استلاک ماشین حساب کنید ببینید چقدر افزایش داشته در برابر کرایه ها

 • مازیار کریمی
  ۱۰ ۰

  نرخ اسنپ نسبت به تورم اصطحلاک خودرو بسیار پایین است در این اوضاع بیکاری تورم خیلی از مردم وارد اسنپ شده اند لطفا به فکر آن ها هم باشیددر این دو ماه گذشته بنده هیچ سهمیه سوختی دریافت نکردم بر روی کارت اعتباری خود .د

 • علی
  ۱۰ ۰

  ترو خدا الکی خبر نرید تو صفحات مجازی..
  کدوم افزایش قیمت آخه؟
  تورم 300 درصدی داشتیم و داریم ولی دریغ از افزایش قیمت. کرایه ها مفت مفته

 • مسعود
  ۹ ۰

  مردم ما به مفتنپ. عادت کردن اصلا کرایه رو جز هزینه زندگی
  حساب نمیکنن دنبال نوکر در خونه هستن پنیر شده هفده
  هزار تومان اونوقت کرایه بعضی جاها شش هزار تومان.

 • محمد
  ۶ ۰

  نرخ رسوب در شهرستان مرودشت از استان فارس خیلی کم است هر سفر ۴۰۰۰ تومان اصلا مرغون به صرفه نیست

 • ناشناس
  ۸ ۰

  سلام کرایه ها پایین است فقط از سر اینکه مجبورم دارم اسنپ کار میکنم در ضمن دو ماه است سهمیه بنزین خیلی کمتر از حقم می‌ریزند با پشتیبانی تماس گرفتم هیچ کاری نکرد

 • Mohamad
  ۱۱ ۰

  لعنت به کسایی که میگن کرایه ها زیاد شده واقعن مسافرا لیاقت این خدمات و ندارن همون حقتونه که ساعت ها منتظر ماشین باشید چون این کرایه ها نمیصرفه راانده ها قبول نکنید درخواست ها ر و تا بفهمن که با همین کرایه هام نمیصرفه

 • شهرام
  ۸ ۰

  باسلام بنده حدود یکسال است ک در اسنپ مشغول رانندگی هستم ،،الان تصمیم گرفتم برم 1880کار بکنم چون درآمدش خیلی از اسنپ بالاتره، خارترین درآمد در ایران مسافرکشی در اسنپ هستش

 • حسن
  ۴ ۰

  بنده یکسال با اسنپ کار کردم بخاطر کرایه پایینش تشویقی بهم داد یکجا گرفتمشون بخاطر نیاز مالی وکرایه کمش نه پیام داد نه تذکر یکدفعه مسدود داعم کرد این انصاف آقای ریس اسنپ مارا از مسدود داعم در بیارید چرا برای راننده که یکسال برات کارکرده ارزش قاعل نمیشی حالا تخلف بدی باشه حرفی نیست ..پیگیر باشید

 • حسن
  ۳ ۱

  باسلام الان که 22بهمن اونایی که مسدود داعم شدند و مشکل خاصی نداشتن یا فقط سیستمی بوده بخشش کنید و اجازه کار بدید لطفا ...باتشکر

 • حسن
  ۷ ۰

  سلاام اسنپ بی رحم است پشت میزنشسته ۲۰درصد کمسیون میگره ولی تپسی ۱۵درصد

 • علی
  ۸ ۰

  چرا از بقیه گرون های مملکت نمیگید که لبنیات هر روز یک قیمت میشه فقط زورتون به راننده اسنپ رسیده

 • محمد نصرالهی نیا
  ۸ ۰

  فقط احمق‌ها این اراجیف رو باور دارند، گرانی کجابود؟
  ارزانتر از اسنپ وجود ندارن!

 • عامری
  ۸ ۰

  سلام حتی اگه گرونم شده باشه بازم نمیصرفه ...لنت و تعویض روغن همیشه باید انجام بشه لاستیک آشغال بخری ۱۳۰۰ بیمه ماشین ۲ میلیون ....تازه چیزی میمونه من اجاره بدم خرج خونه بدم بچه دانشجو بخدا قسم پول ندارم پول گاز خونمو بدم یک فکری بکنید ک خدا ازتون راضی باشه

 • سلیمانی
  ۷ ۰

  با سلام ، مدیران اسنپ اصلا بفکر قشر ضعیف راننده نیستن با این همه گرونی و تورم پانصد درصدی که گریبان همه رو گرفته کرایه اسنپ رو ده درصد افزایش دادن که بی فایده هست من خودم هر وقت برنامم روشن میکنم کرایه هارو میبینم دو تا بدوبیراه به مسولین اسنپ میدم و برنامم خاموش میکنم

 • حمید
  ۷ ۰

  سلام با این قیمت تعمیرات نگهداری ماشین با این کرایه های پایین واقعا ظلم به راننده

 • رحمان
  ۸ ۰

  کدوم افزایش،کرایه ها خیلی پایینه، داخلی ۵ هزارتومان به این می گین افزایش ،خجالت داره به خدا،مردم دوست دارن مجانی سفر برن

 • بهنام شمالی پور
  ۷ ۰

  عزیزم کدوم افزایش قیمت چرا شایعه می کنی اون مسافر که ناراضی چرا وقت که با نصف قیمت کرایه خطی به مقصد میرسه تو پوست خودش نمی گنج آقایان که عزیز من خودم راننده اسنپ مخصوص این خانم نیم ساعت باید منتظر باش تا بیان پاین بعدش تازه بخوان به مقصد برسه تو مسیر به چند جا می خوان سر بزن و هی این کوچه اون کوچه می کن باز آقایان

 • حسن
  ۱ ۱۲

  مدیریت محترم اسنپ به والله کرایتون گرونه محبوبمون کردین تا جایی که ممکنه از اتوبوس لعنتی وپرخطر مسافران استفاده کنن رفت و برگشت مسیر همیشگی من که نهایتا ۳۰ هزار میشد الان یک تراول ۵۰ هزار تومانی باید بدم از کجا بیارم تورو قرآن کم کنید نداریم مارو باز به اتوبوس سوار شدن اجبار نکنید خدا خیرتون بده

 • خلیل
  ۷ ۰

  سلام من راننده اسنپم در شهر ساری اولا که کرایه پائینه وبعدش هم کمسیون بالاست تازه عوارض شهرداری هم هست بخدا من یه مسیری را رفتم که کرایه زده بود 18 تومن و در پایان فقط 10 تومن مانده برای من که استهلاک و سوخت وغیره حساب بشه باید چیزی از جیب بذاریم

 • علی سعیدی
  ۷ ۰

  سلام. من راننده اسنپ هستم واقعا نرخ کرایه از توهین هم بدتره اسنپ یعنی استعمار. بیگاری .یعنی له شدن شخصیت راننده

 • ناشناس
  ۰ ۸

  سلام. من راننده اسنپ هستم. با روش جدید سفر در سفر خیلی خوب شده

  • کیان
   ۳ ۰

   کجاش خوب شده داداش.
   خیلی رو مخه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  اصلاً چنین چیزی که میگن نیست من اسنپ کار میکنم اگر هم افرایش قیمت شده برای تهران هست نه شهرستانی‌ها از نظر هزینه سوخت قبلاً برای من 360 واریز میکردن دو ماهی هست که خیلی کم تر میدن در صورتیکه پیمایش من بالای 4000کیلومتر هست کسی به فکر استهلاک وخرج راننده نیست هر کس به فکر خودشه که چطور درامدش زیاد کنه

 • سلمان
  ۸ ۰

  سلام و عرض ادب به مدیر گرامی اسنپ احتراما به استحضار می رسانم کرایه را حداقل 2 برابر کنید که بتونیم جای یک پفک 2 تا پفک بگیریم

  صبح تا شب یکسره کار کنی میتونی 2 کیلو انار 2 کیلو پرتقال و چند تا نون و چند تا پفک بخری

 • ناشناس
  ۷ ۰

  خونتون خراب که اصلا فکر راننده نیستید لعنت ب اونی ک اصلا با این طرح اسنپ و تپسی موافقت کرد راننده ها انگار دارن صلواتی مسافر جا ب جا میکنن مسافر هم ک اکثرا بیشعور انگار ماشین مال پدرشونه حرفیم بزنیم گردن اسنپ کلفته کمیسیون هم ک ۲۰درصد راننده هم پشم یکم انسان باشید آدمیت داشته باشید فقط قیافه آدمی رو دارید

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کجا بالاس جز تهران شیراز کرایاش هر جور حساب کنی نمیصرفه با این قیمت لوازم

 • نصرالله
  ۷ ۰

  همش دورغه من در آژانس کار مکنم هم پولش نقده هم امتیاز داره هم در صد کمسیون آن کم است هم مسافرانش آدم حسابی هستن اسنپ چه امتیازی میده فقط به فکر کمسیون خودشه من بیام سهمیه بنزین را برای اسنپ مصرف کنم یا طرح ترافیک را به چه حساب آن دو مسافر اسنپ را سوار میکنیم برای برگشت از سفر خالی نباشیم

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کرایه ها خیلی پایین هست کار کردن به صرفه نیست.

 • A
  ۱۰ ۱

  اسنپ و تپسی برده داران نوین

 • سید محمد امین رضوی
  ۷ ۰

  واقعا کرایه ها کمه خدای ی کاری کنید

 • محمد
  ۲ ۰

  به خدا گاها مسافر خجالت میکشه پول اضافی میده که خیلی کمه کرایها در ضمن راننده هم بخواد از مسافر شکایت کنه راننده رو مسدود میکنند که حق با مسافر هست تو باید لال باشی و چیزی نگی

 • راننده اسنپ
  ۲ ۰

  سلام یه بخش هایی از حرف شما که این گزارش تهیه کردی درسته ولی کامل نیست.مثلا اصلا کرایه گرون نشده همیشه تو ساعت بعداز ظهر اوج ترافیک قیمت میره بالا مثلا دو یا سه ساعت مابقی21ساعت راننده اسنپ نزدیک به قیمت مفتی یا حتی مجانی یه وقت هایی برده .هم این مسئله رو راننده ها میدونن هم مسافرها .دیگه مابقی حرف ها شاخ برگ اضافی ولی به خاطر یه لقمه نون حلال راننده ها مجبورن حاشیه ها رو تحمل کنن و این بیانصافی هست.امیدوارم هم تنشون سالم باشه و روانشون پر از آرامش

 • امیر
  ۲ ۰

  با سلام من راننده اسنپ هستم این آقا که داره ادعا میکنه که همه قیمتها بصورت هوشمندانه داره انجام میشه فقط زمانی قیمت بالاست که توی ترافیک باید کلی زمان وسوخت مصرف کنی تازه نسبت به شهر های کوچک خیلی هم داره ظلم میشه چون همون مسافت رو اگه با کیلومتر اندازه بگری توی تهران ۲۰ تومان قیمتشه ولی توی شهر های دیگه ۵تومان هم بزور قیمت میدن مگه تو شهر های کوچک ارزاق عمومی رو ارزون تر میدن که قیمت رو انقدر پایین نرخ گذاری میکنند تاز همون بیست درصد رو هم بابت پورسانت از ما میگیرند تازه تمام دردسرها گرفتاریاش مال راننده ومسافره پول وسودش مال شرکت

 • محمدزینعلی زاده
  ۱ ۰

  کرایه های کرج بخداخیلی پایین اصلا به صرفه نیست واقعا کرج مفت کرایه هاش بخداخودماسفرهم بارهاگفته اقا واقعا میصرفه بااین کرایه.حتی شده بارها اضافه دادن بقیه نگرفتن خودمسافرمتوجه شده اما اسنپ باز، پایین کرایه هاش ازبدازظهرتااخرشب ۱۰۰میوفته۳۰بنزین۲۰اصطلاک ۱۰کمیسون اخه۴۰نمیونه اخرش

 • سید محمد شفیعی
  ۴ ۰

  باسلام قیمت اسنپ وتپسی که پایینه بکنار ولی نرم افزا تان هم مشگل داره مسافرا هم اینو میدونن دو بار یا سه بار درخواست میدن هر بار بانرخ جدید که نرخ کم رو بگیرن بررسی کنید

 • یاسر
  ۵ ۰

  سلام من خودم راننده هستم بخدا بارها روشن میکنم اسنپو اونقدر کرایه اش مفته خالی می چرخم ولی دلم نمیاد سوار کنم بابا این عدالت نیست بخدا آخرین بار یه مسیر برام زده چهار هزار پانصدتومان چهار نفرن سوار شدن من خودم خجالت می کشیدم که چهار نفرو واسه چهار هزار پانصدتومن سوار کردم

 • علی
  ۴ ۰

  خبرنگار محترم فقط از خدا میخوام تورو هم مثل ما راننده ها گرفتار کنه،تا مجبور بشی راننده اسنپ بشی همین،شاید اونوقت بتونی ما رو درک کنی،جون هرچی بگم بی فایده است.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  کرایه های اسنپ درقم مفت مفته قیمت هاراافزایش بدیدهیچ امکاناتی حتی خریدیک لاستیک دولتی دراختیارراننده نذاشتن وبایدازبازارسیاه لاستیک آشغال ایرانیوبه قیمت خون پدرشون خرید

 • کیومرث مبارکپور
  ۵ ۰

  در یه صورت در اسنپ می صرفه کار کرد تعمیرگاه خود اسنپ تپسی بزنن حدقل ۴۰درصد هزینه استحلاک کم بشه

 • شریعت صفری
  ۴ ۰

  این ماه به من فقط ۶۰ هزار تومان هزینه بنزین واریز کردند درصورتی که من حتی کارت سوخت هم ندارم واقعا استهلاک ماشین هزینه گاز و بنزین با کرایه ایی که میدند جور در نمیاد و در ضمن تا الان ۴ ساله عضو اسنپ هستم هیچ پاداشتی دریافت نکردم و الان با وجود کرنا هیچ وسایل بهداشتی به ما تعلق نگرفته و من اگر احتیاج نداشتم هرگز مشغول تین کار نمیشدم ولی هزینه های تعمیر ماشین و سوخت واقعا سنگینه و لطفا پیگیری کنید تا وسایل بهداشتی در اختیار من بگذارند ممنون میشم

 • جهان
  ۵ ۰

  سلام تائید صحبتهای دوستان کرایه که پایین نیست بنزینم که فعلا نمیدن جالب اینجاس اسنپ از دولتی ما رانندها سرپا هستش بعداز کلی احترام گذاشتن به بعضی مسافرانی که اصلا ارزششو ندارن ومارو راننده خاندان پدریشون میدانند امتیازی میگیرم وفقط کافیه یه مسافر با دلیل وبی دلیل خوشش نیاد از راننده وعملکرد ما یهو امتیاز میاد پایین آقای اسنپ ما نباشیم شماهم نیستید پس انصاف رو رعایت کنید ما کارمند بی قرارداد بدون بیمه و......،شما هستیم

 • امین
  ۵ ۰

  چرا حرف مفت میزنی ،برای گرونی چه چیزی تا الان اعتراض کردی ،مسافر ناراضیه که باشه ،سوار نشه ،هزار مدل بازی در میاره ،اسنپ میخاد خدمت کنه؟ ۲۰ درصدش رو کمتر کنه ببینیم براش صرف میکنه .چرا اسنپ از جیب راننده مایه میزاره؟کمیسیون رو بکن ۱۰ درصد تا راننده هم راضی باشه اگه راست میگی

 • راننده
  ۵ ۰

  خجالت بکشید ، راننده با ماشین ( که سرمایشه ) ماهی یه تومن هم در نمیره ، اونوقت ،، شما تفسیرش میکنید ، به جای اینکه کمکش کنید ...

 • حسین
  ۴ ۰

  درود .کدوم کرایه .واقعا شرم اوره لاستیک تو این دو سال ۴۰۰ درصد گرون شده .هر قطعه ماشین که حساب کنی لاقل ۳،برابر شده ‌یک کیلو موز حداقل کیلو ۴۰ تومان هست .اون مسافری که میگه گرونه .کرایه تاکسی ۳،نفر مبدا تا مقصذ رو حساب کنه اگر بیشتر بود کرایه اسنپ حق با اونه .دوست عزیز کرایه گرونه با تاکسی برو ‌راحت رفتن خرج داره ‌از مهرشهر کرج تا مارلیک ۳/نفر با،تاکسی بری خداییش کمتر از ۴۰ میشه کورسی حساب کنی .اسنپ حداکثر میبره ۳۰،و حداقل ۱۷،.ی کم منصف باشیم وجدان داشته باشیم خانمی که میگه گرونه لباس و عطر شما تو این دو سال چقد گرون شده و کرایه شما چقدر

 • حسین
  ۵ ۱

  نرید آقا مگه مجبورید خو. من خودم راننده اسنپ بودم یه ساله پیش والان کارگری میکنم شما هم یتونید برید کارگری . البته اگر مدرک تحصیلیتون اجازه میده میخاین دست لطیفتون پینه ببنده یا موهای روغنی تون خاکی بشه والا پشت میز که نهذهمون پشتذفرمون مفت مسافر جابه جا کنید وپولربریزید جیب اسنپ برده داریه نوین

 • کریم
  ۴ ۱

  تو این بازاری که همه چی پنج تا ده برابر شده به کرایه راننده اسنپی که دو برابر شده نامردیه

 • Yousef
  ۵ ۰

  خدا لعنت کنه آدم درغگو را.اون کسی که ای مقاله را نوشته از کجا گرون شده تو اصلان خبر داری قیمت لنت وروغن ودیسک صفحه ولاستیک چند شده...؟!!!جای خجالت شرمساری دارد .به خدا مسافر خجالت میکشه کرایه بده ۶۰۰۰تومان پول یه پوفک نمیشه.

 • ابوالفضل
  ۵ ۰

  تيتر رو داشته باشين تو رو خدا !!!!!!!!!!
  اسنپ گران شد؟؟؟؟؟!!!!!
  دست بردارين تو رو خدا، 20% كه فقط خود اسنپ داره كميسيون ميگيره
  % هم عوارض شهرداري
  بعدشم كجا كرايه ها گران شده؟؟؟ يه مسيري كه آژانس و خود تاكسي هاي زرد دارن بايه مبلغي ميبرن اسنپ همون مسير رو داره 25% كمتر كرايه ميزنه. تازه بعضي مكانها رو كه اصلا صرفه اقتصادي واسه رفتن نداره رو يه قيمتي ميزنه كه خودمسافر حتي خجالت ميكشه
  خبر از قيمت بنزين و استهلاك ماشين هم دارين؟
  قطعات يدكي خودرو چطور؟
  بشينيد پاي درد دل راننده هاي اسنپ ببينيد چي ميگن
  خدانكنه بخواي يه قطعه عوض كني، اونوقت هرچي كار كردي رو بايد يه چيزي هم وام بگيري بزاري روش تا بتوني درستش كني
  به وللهكه ظلمه اين كرايه هاي پايين اسنپ
  خود مسافر اگه ماشينزير پاش باشه و خرج استهلاكش رو بدونه به زبون اقرار ميكنه كه اصلا صرفه اي براي راننده نداره

 • مهدی
  ۵ ۰

  من راننده اسنپ هستم حدود دوساله پژو دارم و در اسنپ کار میکنم در شهر قم تا دلت بخواد نرخ ۴۰۰۰تومانی هنوز داریم رفتم جلوی خونه مسافر ؛بعداز ۵دقیقه ۴تا مسافر اومدن بیرون ساعت ۸شب سوار ماشین شدن بردم رسوندم کرایه ۴۵۰۰تخفیف زدن شده ۳۵۰۰من پانصدی نداشتم اونها هم پونصدی نداشتن مجبور شدم ۳۰۰۰تومن بگیرم با خنده پیاده شدن رفتن درصورتی که مسیرشون اگه میخواستن با آژانس برن حدود ۷۰۰۰تومن با تاکسی دو مسیر چهار نفر حدود نفری حداقل باید نفری ۲۰۰۰تومن میدادن اونوقت میگید کرایه هارو گرون کردیم دوسال پیش فقط روغن و فیلتر هوا و فیلتر روغن عوض میکردم !۹۰۰۰۰تومن‌‌ الان ۱۶۰۰۰۰تومن شده چهار حلقه لاستیک چینی دیروز گرفتم ۴۴۰۰۰۰۰هزار تازه با التماس که راننده اسنپ هستم ندارم فروشنده دلش به حالم سوخت داداگه بخوام بگم یه کتاب میشه خدارو خوش نمیادکرایه ها به ولله مفته

 • ناشناس
  ۵ ۰

  من نمیدونم این افزایش قیمت که میگیدرو از کجاتون در اوردید نه تنها گرون نشده ارزونتر هم شده شما کرایه اسنپ رو با قیمت نوشابه مقایسه کنید میبینید که نوشابه و خیلی اقلام دیگه ۵۰ تا ۱۰۰درصد افزایش داشته ولی کرایه اسنپ همون قیمت یکسال پیشه و موضوع خیلی خیلی مهمتر کنسلی های اسنپه که بنده طی یک ساعت ۴ تا کنسلی دادم کنسلی که تا مبدارفتم و قبولی سفر دادم بعد مسافر بیشعور کنسل کرده همینجا عرض میکنم مسافری که شعور فهم و خیلی چیزای دیگه نداری سفر نگیر که بخوای کنسل کنی و این کنسلی ها فقط وفقط بخاطر ازار و اذیت کردن و چزوندن راننده هاس وگرنه دلیل دیگه ای نداره،کنسلی تا قبل یک دقیقه قابل درکه ولی بعدش نه به هرکی که این کاررا میکنه لعنت لعنت لعنت

 • رصا
  ۳ ۰

  فقط بفکره مسافرای راه آهن 12 تا 5 صبح باشید اینا خسته از سفر میان و قیمت‌ها و یک پنجم میگید کسی نمی‌بره این بدبختا گیره مسافر کشایه بی رحم میفتن و پنج برابر کرایه میدن با مسافرای غریب شهرستان آقایانه اسنپ لج نکنید مهمان نواز باشید مردم به اسنپ اطمینان دارند قیمت شب تا صبح باید خیلی خیلی بالاتر باشه اگر بالا نمی‌برید لااقل یک دهم روزا قیمت ندید انصاف نیست

 • حسین
  ۳ ۱

  الآن راننده طول انجامید کرایه‌ها ش بالا پایین دارد درصد خود شرکت تاکسی اینترنتی چرا بالا پایین دارد اون که استلاک ندارد

 • ناشناس
  ۵ ۰

  با سلام من راننده اسنپ هستم الان سه ماهه که سهمیه بنزین نریختن از اونور هم کمیسیون اسنپ بالا رفته و کرایه پایین اونم با این استحلاک سنگین ماشین خدا رو هم درنظر بگیرید بعد صحبت کنید

 • مسعود
  ۴ ۱

  کرایه‌ها خیلی هم کمه بحثی توش نیست، ولی مسئله کمیسیون بالای اسنپه با این خدمات پشتیبانی داغون، کمیسیون کم کنین که حلال باشه

  • Salar
   ۳ ۰

   شما میخوای اتوبوس سوار نشی وبا ماشین دربست هم مفت بر ی .راننده بدبخت باید جور آدمهای مثل تو را بکشد.راننده مگه داره اون چیزهای که تو میخرید را مفت میخره.که قسم میخوری که اسنپ کرایه را کم کنه.چطور اون ماست که ۲ ماه پیش میخریدی ۵ تومن را الان داری میخرم ۱۷ تومن به چشمت نمیاد ولی اون تراول که دادی بهت زور گفته

 • ناشناس
  ۶ ۰

  لعنت به اسنپ وتپسی با این کرایه های مسخره

 • داوود
  ۴ ۰

  دلیل این پورسانت زیادی چیه که شرکت میگیره اسنپ والا پورسانت ۵درصدی هم زیادش هست این وسط دردسرش برای راننده بیچاره هست سودش تو جیب اسنپ میره خود راننده ها باید متحد بشن ی اعتراضی به پورسانت زیادی اسنپ بکنن

 • علیرضا
  ۲ ۰

  اسگل ها

 • حسن جدیری
  ۴ ۰

  اسنپ نه تنها کیلومتر ها رو کمتر میزنه بلکه به بهانهای واهی به راننده ضرر میزنه از جمله سهمیه بنرین که هنوز واریز نکرده و جواب گو هم نیست

 • ناشناس
  ۵ ۰

  آخه نامردا چرا دروغ میگید کرایه ها خیلی خیلی پایین هستن بخدا کله پلوس ماشینم خرابه پول ندارم عوضش کنم کرایه مال پنج سال پیش هست که آژانس تلفنی کارمیکردیم

 • عبدالرشید
  ۳ ۰

  بخدا نمی صرفه خیلی پایین هست کرایه ها

 • آخرین اتوبوس
  ۱ ۶

  سلام بچه ها ... ببینید دوستان یخورده منطقی باشید و هزینه ی تنها یک سفر رو به پای کل سفرهایه اون روزتون نزارید.من خودم در مجموع روزی ۳۰۰ هزار تومن از اسنپ در میارم و روزی ۱۰۰ تومنم تو راهی و گاهی هم بیشتر و در مجموع میشه روزی بالایه ۴۰۰ هزار تومن.درسته بعضی مواقع کرایه ها وحشتناک پایینه ولی همیشگی نیست و این رو هم درنظر بگیرید که بعضی مواقع هم کرایه ها بشدت بالا میره و تلافیه اون پایین بودن رو در میاره...ممنونم از اسنپ یا علی مدد

 • ناصر
  ۳ ۰

  بهترین راه اینست که شرکت اسنپ دندان طمع خودراکنده وبجای 20درصد5درصدکمسیون اخذکرده ومسافرهم جانب حق را گرفته وبجای40 دصدبفکرتخفیف5درصدی باشد بفکر مرده خری نباشد درغیراینصورت این رانندگان د که نقش کودکان کارراایفامیکنند

 • ق ر
  ۰ ۰

  همین امروز ساعت ۹/۳۰ از شهرک غرب تا فلکه اول تهرانپارس گرفتم ۲۶ هزار تومان و قیمت چهارسال پیش ۱۸ هزار تومان بود حال حساب کنید ۲۱ کلیومتر مسافت ایا برای راننده با این قیمت بصرف است .

 • ق ر
  ۱ ۰

  همین امروز ساعت ۹/۳۰ از شهرک غرب تا فلکه اول تهرانپارس گرفتم ۲۶ هزار تومان و قیمت چهارسال پیش ۱۸ هزار تومان بود حال حساب کنید ۲۱ کلیومتر مسافت ایا برای راننده با این قیمت بصرف است . در ضمن ۸ کلیومتر مساحت تاکسی نارنجی خطی مبلغ ۲۲۵۰۰ تومان دریافت میکنید.

 • M
  ۳ ۰

  کم دروغ مردم بگید کجا قیمتها بالا رفته.....مفتر از اسنپ و تپسی نیست ...تو مملکتی که همه قیمتها بالا میره به غیر از تاکسی...مال اینکه نظارت نیست و هر کی به فکر جیب خودشه

 • علیرضا
  ۲ ۰

  باسلام‌من‌فقط‌اینو‌میتوانم‌بگم‌جز‌پرشدن‌جیب‌اسنپ‌و‌خالی‌شدن‌‌وبدبخت‌شدن‌رارنده‌اسنپ

 • حشمت اله شهسواری
  ۲ ۰

  سلام من هم اسنپ.کارمیکردم و ماشین داشتم گذاشتمش کنار برای کرایه مضخرفشان.هیچ سودی نداره تواسنپ.کارکنی.حتاخرج خودت درنمیاری.

 • مهدی
  ۲ ۰

  والله افزایش قیمتی مانمیبینیم....توی این گرونی ها،این کرایه هامسخره است...خودمسافراتعجب میکنن

 • اشکان بشری
  ۰ ۱

  سلام واقعا عالیه

 • بهمن
  ۲ ۰

  هزارجورخرج چرتوپرت میکنید برای هیکل خودتون ارزش قایل نمیشد یعنی اینقد هزارتومان اضافه به یه راننده اسنپ میدین بهتون فشارمیاد مگه ماشینهای اژانس چه فرقی با اسنپ داره اپشن دارن مهم اینه که هرلحظه بخوای میاداژانس تا بیاد اسنپ امده ولی حیف که کرایه خیلی پایینه

 • محمد
  ۲ ۰

  لوازم یدکی بسیار گران است ذهنیت مردم اشتباه است چرا تصور می کنند که راننده لوازم یدکی را با ده برابر قیمت خریداری کند و مسافر جابجا کند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بنزین رو بکنن لیتری ۱۰۰تومن مرغ رو کیلویی ۵۰۰۰تومن گوشت رو کیلویی ۲۰۰۰۰تومن .تعمیر کامل زیر بندی رو ۲۰۰۰۰۰هزارتومان اونوقت با این کرایه های مسخره میشه کار کرد.

 • ما که از خیرش گذشتیم اژانس محلمون اارزانتره
  ۰ ۲

  ماکه ازخیرس گذشتیم اژانس محلمون ارزانتره

 • محمد
  ۱ ۰

  خوانندگان محترم.لطفا وقت با ارزشتون رو واسه این نوشته ها نگذارید. برو زندگیت رو بکن.کرایه پایین ها رو سوار نکن.بزار هر چی میخوان بگن.بیخیال.هر چی تو اینترنت هست که نباید باور کرد.یه چیزی واسه خودشون بلغور کردن..هه هه

 • علیرضا
  ۰ ۰

  خجالت بکشید کجا اسنپ گرونه من خودم اسنپ کار میکنم خیلی وقتها خود مسافرا میگن اینقدر کرابه پایینا که خودمون شرمنده میشیم وتوقف در مسیر میزنیم که کرابه بره بالاتر

 • داوود
  ۰ ۰

  با سلام و احترام من راننده اسنپ هستم. اسنپ فقط واسه اونایی که پشت میز نشتن کمسیون و 20 درصد کم میکنن و همچنین واسه مسافر خوبه بخدا واسه راننده چیزی نمی مونه آخه از این شهر تا شهر بعدی 25 کیلومتر فقط 22 تومن مگه میشه 2000تومن کمسیون 3000تومن 20درصد کم می‌کنند با گرونی بنزین و اصطحلاک می ارزه بخدا مجبوریم

 • مهران،
  ۰ ۰

  اتفاقان همه از اسنپ استفاده میکنن چون کاریشون پایین من حاضرم تو یه برنامه زنده حاضر بشم تموم مشکلات یه راننده اسنپو بگم حتا جواب خیلیارو بدم،، واقعان به یک راننده اسنپ تو هر شرایطی ظلمم میشه،، کرایه واقعان پایین