کد خبر 478695

بعد از ۵ماه انتظار؛

چه خبر از یارانه معیشتی جاماندگان؟

با وجود اینکه اینکه مسئولان دولت تدبیر در روزهای پایانی سال گذشته از تغییرات و افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی خبر داده بودند اما با واریز دوازدهمین مرحله از پرداخت یارانه معیشتی، هنوز خبری از اختصاص این یارانه به جاماندگان نیست!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  در حالی نیمه دوم سال 99 را سپری می‌کنیم که دولت تدبیر و امید به وعده خود در رابطه با جاماندگان "یارانه معیشتی" عمل نکرده است و البته برنامه‌ مشخصی نیز برای خانواده‌های جامانده ندارد.

دولت روحانی در حالی از آذر ماه سال گذشته در پی افزایش شدید قیمت بنزین اقدام به واریز یارانه معیشتی از محل درآمد دولت از بخشی از این درآمد به تعدادی از خانواده‌ها کرد که قرار بود در ادامه خانواده‌های جامانده متقاضی دریافت یارانه معیشتی در خرداد امسال پس از بررسی به لیست گیرندگان یارانه معیشتی اضافه شود اما مسئولان دولتی این بار هم در این زمینه بدقولی کرده‌اند.

 

نخستین مرحله یارانه معیشتی در  تاریخ‌های 27 آبان، 30 آبان و دوم آذر 98 توسط سازمان برنامه و بودجه و بر اساس لیست ارائه‌شده از سوی وزارت رفاه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و در ادامه نیز دومین مرحله یارانه معیشتی در 10 دی ماه سال گذشته واریز شد و مرحله سوم یارانه معیشتی نیز در  10 بهمن ماه 98 واریز شد.

در این زمینه بخوانید:

تصمیمات جدید دولت برای کاستن از فشارهای اقتصادی/ امسال ۴طرح مهم کمک معیشتی عملیاتی می‌شود

در ادامه نیز سازمان برنامه و بودجه، مبلغ یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند که بر اساس آمار اعلام شده هم‌اکنون  19 میلیون و 100 هزار خانوار شامل 60 میلیون نفر یارانه معیشتی دریافت می‌کنند اما در این بین خانواده‌های متعددی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی متقاضی دریافت یارانه معیشتی هستند.

در همین زمینه تعداد زیادی از خانواده‌های متقاضی با مراجعه به وزارت رفاه و فرمانداری‌ها درخواست دریافت یارانه معیشتی را داشته‌اند و از مسئولان دولتی به ویژه شخص رئیس جمهور درخواست رسیدگی داشته‌اند.

همچنین بسیاری از مردم درخواست بازگشایی مجدد سامانه درخواست ثبت یارانه معیشتی را از سوی وزارت رفاه داشته‌اند که پیگیری صورت گرفته از وزارت رفاه حکایت از آن دارد که دولت تصمیمی برای پرداخت یارانه معیشتی به جاماندگان را ندارد.

در حالی  هموطنان در شرایط اقتصادی و افزایش قیمت‌ها در تنگنا و سختی هستند که اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی مسئولان مربوطه جای تعجب و پرسش دارد و این در حالی‌ست که دولت بنا دارد طی هفته‌های آتی، بر اساس مصوبه مجلس، یارانه جدیدی را به خانواده‌های شناسایی شده بدهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  من یک کارگر بازنشسته با دو تومن حقوق قادر به تامین هزینه زندگی خانواده ام نیستم لذا نیاز مبرم به معیشتی را دارم اعلام نمودین که معترضین ثبت نام نماین ولی فایل ان باز نیست این یعنی چه؟ زندگیرو سخت تر نکنبد

 • حسین قربانی زاده
  ۰ ۰

  من یک کارگر با دوتومن حقوق چرا نباید از یارانه معیشتی برخوردار باشم !!! چرا فایل ثبت نام ان بسته است این همه به کم درامدها ازار و اذیت نکنید در اتش خشم ناراحتی مظلومان خاهین سوخت معیشتی ما رو به حسابمان واریز نمایید زندگی‌مان را از این بدتر نکیدقادر به تامین خانواده نیستیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما خانواده ی چهار نفره و اجاره نشینی به ما هم کمک معیشتی ندادن و گفتن اگه اعتراض بذارید یارانه هم قطع میکنیم