کد خبر 447336

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

پاداش بازنشستگان سال۹۸ تا مهر پرداخت می‌شود/ پیگیر همسان‌سازی حقوق‌ها هستیم

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پاداش بازنشستگان در سال ۹۸حداکثر تا مهرماه امسال پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامی خود در گفت وگو با بازنشستگان با تشریح اقدامات انجام شده در راستای هماهنگی هرچه بیشتری دریافتی بازنشستگان و شاغلان گفت: عمده سوالات و ابهامات بازنشستگان محترم بر این محور تاکید داشت که شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که حقوق و پرداختی بازنشستگان به هیچ وجه پاسخگوی تنگناهای موجود نیست، بر این اساس راه حل قطعی از نظر ما در سازمان برنامه و بودجه این بود که از همه ظرفیت های قانونی برای افزایش سطح رفاه بازنشستگان محترم استفاده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به این ترتیب در گام نخست با دعوت از نمایندگان تشکل ها و کانون های بازنشستگان نظر آنها در استفاده از ظرفیت های قانونی موجود دریافت شد.

معاون رئیس جمهوری گفت: ۲بند از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد که در آنها به صراحت به حقوق بازنشستگان محترم اشاره شده است، یک بخش در رابطه با ایثارگران و بخش دیگر در خصوص حق عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و شاغلان است. بر این اساس بایستی امتیازات در نظر گرفته شده برای شاغلان در این حوزه به طور یکسان برای بازنشستگان نیز لحاظ شود.

وی افزود، بر همین اساس افزایش ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص حق اولاد و عائله مندی به طور یکسان میان شاغلان و بازنشستگان بایستی اجرا شود. افزایش امتیازات مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق های بازنشستگی برای اجرا از اول فروردین ماه ابلاغ شد، هرچند صندوق های در این خصوص با تنگنای مالی مواجه بودند اما پشتیبانی اعتباری لازم برای افزایش امتیازات مذکور از اول فروردین ماه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از مباحث خود به موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در سال ۹۸ اشاره کرد، گفت: پیش از این برای پرداخت هرچه سریع تر پاداش پایان خدمت کارکنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها ابلاغ شد تا از طریق فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام کنند. اما برخی دستگاه ها اعلام کردند که اموال مازادی برای واگذاری و پرداخت پاداش پایان خدمت در اختیار ندارند، بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد، چه برای سازمان هایی که امکان واگذاری اموال مازاد را در اختیار دارند و چه سایر دستگاه ها پاداش پایان خدمت کارکنان با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه حداکثر تا مهرماه سال جاری پرداخت شود.
وی با اشاره به همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: عده‌ای برداشت کرده‌ بودند که دولت به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر است اما بر اساس قانون پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان هستیم.
نوبخت ادامه داد: برای نیل به این هدف در مرحله اول باید فاصله منطقی دریافتی دو گروه بازنشستگان و شاغلان مشخص شود. از سوی دیگر بایستی نحوه مقایسه حقوق دو گروه بازنشستگان و شاغلان بر حسب میانگین و یا طبقه شغلی تعیین شود.بر این اساس از نمایندگان کانون های بازنشستگی درخواست شد تا برای تعیین فرمول و ضابطه مربوطه پیشنهادات لازم را در جلسات اتی ارائه کنند.
 رییس سازمان برنامه و بودجه در پایان با اشاره به اینکه قطعا تمامی تکالیف قانونی در خصوص پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان اجرا می‌شود، گفت: تمامی ظرفیت های باقی مانده در خصوص پرداختی بازنشستگان با همراهی نمایندگان تشکل های بازنشستگان بررسی  و احصا شده و  موارد لازم در چارچوب بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام .آقای نوبخت حضرتعالی چندین دفعه به خبرگزاریا گفتی حقوقهای بین 3/5 تا 5/1 میلیون هم شامل همسانسازی می شود ولی نکردی وحالا هم برای 1400 وعده میدهی آقای نوبخت برنج هندی کیلوی 6700 تومان حالا شده 14000 تومان یعنی بالای 100%امید می رود روزی تبعیض وناعدالتی برطرف شود ......

 • ناشناس
  ۰ ۲

  بزك نمير بهارمياد خربزه با خيار ميادتاحالا كه ما يه روده راست توشكم مسئولين كشورمون نديديم نمي گم نوبخت استثنا باشه واخراي دوره رياست جمهوري يه تكوني به حقوق بازنشستگان بده ولي بازم مشكوكم باشدكه به راه راست هدايت شويد

 • حسين
  ۰ ۰

  سهم بازنشستگان تامين اجتماعي هواي بازدم تنفسي است كه آقاي نوبخت از خود ايثار بخرج داده و آن هوا را در فضاي جو رها سازي مينمايند تا بازنشستگان تامين اجتماعي از آن استنشاق نمايند

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  جناب نوبخت شما ابتدا معلم بودی پس همکاریم .من بازنشسته فوق لیسانس به چه گناهی امسال 3/800دریافتی حکمم باشه .
  جون عزیزت به ما توجه کن .امسال پست ومقام داری از فرصت به نفع همکارانت استفاده کن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام،حالا باز حقوق باز نشتگان خوبه!منی ک بیکار شدم ب خاطر کرونا ،و هشت سال سابقه بیمه دارم ،و بیمه بیکاری ثبت نام کردم،الانم سه ماه گذشته و وارد برج چهار شدیم ،کو حقوق بیمه بیکاری.ماهم قسط داشتیم والا بیکار شدیم

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  هیچ نشانه‌ای از صداقت در رفتار و گفتار شما نبوده و نیست‌

 • رضا کاظم پور
  ۱ ۰

  سلام خداوند نگهدار شما ممنون ازلطف شما خداحافظ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام جناب آقای دکتر نوبخت دستورات خوبی می دهید اما از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان نیروهای مسلح خبری نشده وشایعه شده که قرار است بجای وجه ،سهام واگذارکنند