کد خبر 446821

جزئیات حذف یارانه متولدین ۹۹ اعلام شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت یارانه موالید جدید مشروط به شناسایی وزارت رفاه شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،حامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات حذف یارانه موالید در سال ۹۹، اظهار کرد: هیئت وزیران آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۴) قانون بودجه، موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را تصویب کرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پرداخت یارانه موالید جدید مشروط به شناسایی وزارت رفاه شده است، افزود: در صورت موجود بودن منابع، کار پرداخت یارانه توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها صورت می‌گیرد.

شمس گفت: در بحث یارانه‌ها همواره تقسیم کار به این صورت بوده که شناسایی مشمولان بر عهده وزارت رفاه باشد و پرداخت توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام شود، در این موضوع نیز ظرف یک ماه آینده که قانون ما را مکلف کرده موارد شناسایی شده را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌کنیم و در صورت وجود منابع سازمان هدفمندی پرداخت یارانه‌ها را انجام می‌دهد.

وی افزود: برخی تصویب این قانون را مخالف سیاست‌های کلان جمعیتی می‌دانند، اما باید به همه هموطنان گفت که هیچ نگرانی در این موضوع وجود ندارد. درست است که دولت به دلیل تحریم‌های ظالمانه و شرایط کرونایی با محدودیت‌های مالی جدی روبه رو است، اما وزارت رفاه ظرف یک ماه آینده شناسایی موالید جدید را انجام خواهد داد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در قانون ذکر شده یارانه موالید و اشاره‌ای نکرده که دهک چندم جامعه باید شناسایی شود و یک ماه بعد از ابلاغ قانون شناسایی‌ها صورت می‌گیرد، یعنی ۱۱ خرداد ماه این قانون به وزارت رفاه ابلاغ شد و ما از این تاریخ به بعد موالید را شناسایی و بررسی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که فرزند چندم خانواده‌ها مورد شناسایی قرار می‌گیرد؟ گفت: در قانون فقط ذکر شده موالید و اشاره‌ای به این موضوع نشده که فرزند چندم باید مورد شناسایی و بررسی قرار گیرد.

شمس افزود: بعد از آن که بررسی‌ها صورت گرفت و افراد شناسایی شدند، اشخاص معترض می‌توانند در سامانه‌ yaraneh10.mcls.gov.ir  اعتراض خود را وارد کنند، البته باز هم در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

 • علیرضا
  ۲ ۰

  طرف میلیاردها تومان سرمایه داره و احتیاجی به یارانه نداره و این که مدرسه مخصوصا در استان تهران کمبود داریم و خانواده به خاطر نبود مدرسه مجبور است ۱۵میلیون شهریه غیر انتفاعی دهد باعث کاهش مواالید میشه نه قطع یارانه یه نوزاد از خانواده ثروتمند

 • آنه دوردی بابایی
  ۰ ۰

  سلام چرامعیشتی و یارانه اردیبهشت ماه خردادماه واریزنشد حساب مارامسدودکردن من یک کارگرساده روستایی هستیم ۳نفره هستیم کدپستی ۹۴۹...

 • Mehdi
  ۰ ۱

  خداییش باید قدردان این همه زحمت و مشقت بود
  بندگان خدا باید کلی زحمت بکشن شناسایی کنن بعد یارانه رو قطع کنن.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  چرا

 • زهرا
  ۷ ۴

  سلام خدا نکنه یارانه ما قطع کنن به ما بدبختها که معیشتی ندادن.پسر 5ساله ام الان یک ساله پیتزا میخواد ندارم بخرم براش بقیه چیزا که هیچ.ای کاش هموطنی پیدا بشه ماهی فقط 100تومان بهم بده برای بچه هام بخدا تا زنده هستم دعاش میکنم.0916...فقط واتساپ پاسخ میدم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بنده همسر پرسنل ناجا هستم.چرا وام یک میلیون تومانی به پرسنل ناجا ندادند. مگر از این مردم نیستند.

 • حسین
  ۰ ۰

  یعنی در حد یارانه هم نمی تونید از افزایش جمعیت دفاع کنید ...

 • م م. ص
  ۰ ۰

  از یک طرف میگید جمعیت روبه کاهش هست و موالید کم شده و باید از خانواده ها برای افزایش جمعیت حمایت بشه. از طرف دیگه حداقل حمایتی که میشه کرد( یارانه) را هم دارید از خانواده ها حذف میکنید ؟! کدوم عدالت؟!

 • داریوش
  ۱ ۱

  واقعا جای تأسف داره.بجای گریه ب حال ملت باید ب حال بعضی مسولین گریست.چرا ک با توجه ب سیاستهای تشویقی برای افزایش جمعیت.باید یارانه ی نوزاد.ک پول ی بسته پوشک.یا ی قوطی شیر خشکم ک نمیشه.رو قطع کنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یارنه چیزی نیست ک باعث کاهش یا فزایش جمعیت کشور میشود مشکلات زندگی اجتمایی فرهنگی همچیز کشور باعث شده مردم دنبال فرزند کم باشند کجا بیارن ۱۰ کیلو برنج پلاستیکی بخرن ۲۰۰هزارتومان

 • بی نام
  ۰ ۰

  وقتی دولت تو پول یارانه اونم چهل و پنج تومن مونده چطور با یه حقوق کم ویا بیکار ومستاجر پدرومادر بتونن یه نوزادو برزگ کنن اونم با این گرونی سرسام آور اونوقت بدم بدم را انداختید برای دادن یا ندادن یارانه ی یه نوزاد

 • ن ق
  ۰ ۰

  بانک صادرات کی میدن پول احتیاج دارم سهام عدالت

 • امیر محمودی پور
  ۰ ۰

  وقتی حقوق مسئولین ۲۰ ۳۰ ۵۰ میلیون تومان است برای همین یارانه را ناچیز و با هدفمندی تبدیل به حقوق میکنن و برای خودشون پرداخت میکنن . تو اوضاع جمعیتی جدید باید تیر آخر اینجوری شلیک میشد که دیگه یارانه هم نیست بچه نیارید تا ایران نابود بشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سرش سلامت به خدا حرامه بچه بیارید تو این کشور بزرگ شدن چی میخوایید بهشون بگید .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری