کد خبر 445811

چرا برخی بانک‌ها پول سهام عدالت را واریز نکردند؟

سخنگوی سهام عدالت با اشاره به این که از بین ۹۰۰ میلیاردتومان ثبت سفارش سهام عدالت، ۶۲۳ میلیارد تومان به فروش رسیده است، علت عدم واریز وجه سهام عدالت برای برخی از سهامداران را عنوان کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین فهیمی درباره وضعیت فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها گفت: از بین 900 میلیاردتومان ثبت سفارش سهام عدالت تا آخر وقت دوشنبه (19 خرداد) 623 میلیارد تومان به فروش رفته بود.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این پول‌ها چه زمانی به حساب سهامداران واریز می‌شود، افزود: بخشی از این سهام به این علت که کارگزار باید شرایط را بسنجد تا باعث ضرر و زیان عرضه‌کننده نشود و همچنین با در نظر گرفتن همه شرایط تصمیم بگیرد که به چه نحوی و چه زمانی سهام را بفروشد، هنوز به فروش نرفته است، در هر صورت سهام باقیمانده به فروش می‌رود و مبلغ مورد نظر به تدریج به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

فهیمی ادامه داد: بنابراین علت عدم واریز وجه سهام عدالت برای برخی از سهامداران این است که اولا بخشی از این سهام به فروش نرفته است؛ دوما روزی که بانک، سهام عدالت مردم را به فروش برساند فردای آن روز پول را واریز می‌کند.

وی درباره زمان واریز وجه از طریق کارگزاری‌ها گفت: اگر سهامداران از طریق کارگزاری سهام خود را به فروش برسانند کارگزاری دو روز بعد از فروش سهام پول را واریز خواهد کرد.

سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به سوالی دیگر که چرا سامانه سهام عدالت به سهامداران به اشتباه پیغام خطای «شماره تلفن همراه نامعتبر است» می‌دهد، اظهار داشت: این مشکل را پیگیری خواهیم کرد.

ارسال نظر

 • یاسر
  ۳ ۰

  خدا لعنشون‌ کنه اگه من میدونستم اینقدر طول میکشه یا نمی فروختم یا کد بورسی میرفتم خودم میرفتم تو بورس میفروختم‌.بانک صادرات الان من ۱۷روزه فروختم یک ریال نریخته واسم.نه حسابم مشکلی داره نه هیچی‌ دیگه.من خودم گیر هزار تومن هستم

 • اویس
  ۰ ۰

  بانک ملی یک میلیون داد سهم عدالت

 • شیرین نوازی
  ۰ ۰

  منظورپذیره نویسی چیه

 • حسین آبیاری
  ۰ ۰

  سلام الان 20روز هست سهام به بانگ صادرات دادیم که بفروشم اما هیچ ریالی به ما هنوز نریخته و هیچ مشکلی هم تو حساب شبا نداریم لعنت به این بانگ صادرات اگه به پولش احتیاج نداشتیم نمیفروختیم که عجب آدمهای پیدا میشه چون همش به فکر خودشون هستن به فکر مردم نیستن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری