{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 436832

رییس سازمان خصوصی‌سازی:

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در حال حاضر تنها اقدامات مربوط به آزادسازی سهام عدالت مشمولانی که در سال ۸۵ با موافقت مقام معظم رهبری در زمره دارندگان این سهام قرار گرفتند، در حال انجام است، واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی پس از نشست کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار بورس و واگذاری بنگاه‌های اقتصادی، در جمع خبرنگاران گفت: هرچه عرضه سهام بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه افزایش یابد، بازار عمیق‌تر شده و تنوع سهام بیشتر می‌شود، بنابراین نگرانی مردم و خریداران نسبت به حبابی شدن رشد بورس کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه دولت در صدد افزایش عرضه اولیه سهام بنگاه‌های دولتی است، افزود: از آنجایی که پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه گذاری واسطه‌گری مالی از امروز  آغاز شده، تنوع بخشی و عمق‌بخشی به بازار سرمایه محقق می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بورس با ریسک همراه است و نمی‌توان ادعا کرد که این بازار هر روز 5 درصد سود داشته باشد، اظهار داشت: مردم باید به عنوان سرمایه‌گذاری بلند‌مدت به بورس بنگرند، مطمئنا بورس در بلندمدت مطمئن ترین بازار برای سرمایه‌گذاری است.

صالح درباره واگذاری سهام عدالت به مردمی که  در سال 85 جا ماندند، گفت: در حال حاضر تنها اقدامات مربوط به آزادسازی سهام عدالت مشمولانی که در سال 85 با موافقت مقام معظم رهبری در زمره دارندگان این سهام قرار گرفتند، در حال انجام است، واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین درباره خصوصی‌سازی سرخابی‌ها توضیح داد: جلسات بسیاری با وزیر ورزش برگزار شده است، امیدواریم بتوانیم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها با دارایی‌های جدید وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد،کشف قیمت آنها در تابستان صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری