کد خبر 431940

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

رتبه بندی فرهنگیان از فروردین ماه احیا می‌شود/ برگزاری جلسه سرنوشت‌ساز برای فرهنگیان

رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: از اول فروردین نظام رتبه بندی فرهنگیان را مجدا احیا و اجرا خواهیم کرد و جزئیات طرح پیشنهادی، شنبه نهایی خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: امروز جلسه‌ای با حضور اعضا سازمان اداری و استخدامی، آموزش و پرورش و اکثر تشکل‌های فرهنگی برگزار شد، در این جلسه مسئولین دولتی درباره امتیازات فصل دهم و رتبه بندی، اظهار کردند که ما در ۹۸ هرد و موضوع رو اجرایی کردیم اما نمایندگان تشکل‌های فرهنگی معتقد بودند با اینکه هر دو اجرا شد اما رتبه بندی کردن فرهنگیان از مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی عملاً با این افزایش ۵۰ درصدی به هم خورد و کسانی که رتبه پایین‌تر بودند به اندازه رتبه بالاتر بهره مند شدند که این هدف رتبه بندی را که افزایش انگیزه فرهنگیان بود را به هم زد.

وی ادامه داد: بنظر بنده انتقاد فرهنگیان به جا است، دولت دو هزار و دویست میلیارد تومان برای رتبه بندی و بودجه کلان دیگری را برای افزایش ۵۰ درصدی پرداخت کرد اما این منجر به رضایت فرهنگیان نشده است.

نوبخت افزود: به همین جهت جمعبندی این شد که نظام رتبه بندی فرهنگیان را مجدا احیا و اجرا کنیم. بدین ترتیب از فرودین امسال نظام رتبه را ادامه خواهیم داد.

وی در پایان گفت: اینکه با چه سازوکاری در قالب قانون این کار را انجام دهیم که عدالت و رفع تبعیض انجام شود، فردا نمایندگان در سازمان تشریف می‌اروند و پس فردا نیز با حضور بنده طرح پیشنهادی را نهایی خواهیم کرد و بلافاصله از ۱ فروردین آن‌را اجرایی خوهیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فرهنگی بازنشسته
  ۰ ۰

  چرا رتبه بندی وقانون فصل دهم از خدمات کشوری شامل حال بازنشستگان فرهنگی نشد؟مگر انها جزء فرهنگیان این کشور نبودند؟چرا قانون را سلیقه ای انجام میدهیدوبین فرهنگیان این همه اختلاف ایجاد می کنید؟چرا باید درفاصله کمتر از چند ماه بازنشستگی حقوق شاغلین تقریبا دو برابر بازنشستگان شود؟ظلم بالاتر از این که به جای همسان سازی حقوق شاغلان با بازنشستگان ،هر روز این اختلاف را بیشتر می کنیدو هر روز به تعداد دروغ هایتان افزوده می شود.

 • رحمان
  ۰ ۰

  با سلام لطفا اینقدر با روح وروان معلمان بازی نکنیم ود این شرایط به آنها استرس اضافی وارد نکنیم با رتبه بندی یک حذف ‌.و.......... مادر مقابل خون شهیدان مسول هستیم این جایگاه و مسولیت و آرامش کشور ثمره خون شهیدان است ودر مقابل اعمال ورفتار آن مسول هستیم و گناه نکنیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با توجه به قونون تفاوت حقوق شاغلین و بازنشستگان نباید بیشتر از بیست درصد باشد اما من با سی سال خدمت و اتبه عالی باید از همرتبه شاغل خودم کمتر از نصف حقوق بگیرم چه کسی جوابگوست