کد خبر 431390

برای وام یک میلیونی کجا ثبت‌نام کنیم؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه، سرپرستان خانوار باید از طریق پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون ارسال می شود درخواست وام خود را تایید کنند، از کسر اقساط ۳۵هزار تومانی از حساب یارانه نقدی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه بر اساس سازوکاری که در ستاد اقتصادی دولت تعریف شده است برای دریافت وام یک میلیون تومانی هیچ نیازی به ثبت نام در هیچ سایتی وجود ندارد گفت: جزئیات نحوه تایید درخواست وام های قرض الحسنه ای که در ستاد اقتصادی دولت تصویب شده به زودی در اطلاعیه رسمی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام خواهد شد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: طی روزهای آینده به خانوارهای دریافت کننده یارانه نقدی از طریق پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود، فرصت یک وام قرض‌الحسنه با کارمزد 4% ارائه خواهد شد، در مرحله بعد خانوارها در صورت تمایل باید از طریق پیامک رسمی اعلام شده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درخواست وام یک میلیونی را تایید کنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقساط قرض الحسنه وام یک میلیون تومانی از تیر ماه از یارانه نقدی کسر خواهد شد گفت: بر اساس توافقات انجام شده اقساط این وام یک میلیون تومانی که  به 23 میلیون خانوار ایرانی که یارانه نقدی 45500 تومانی دریافت می کنند، ارائه می‌شود 35 هزار تومان در هر ماه خواهد بود.
 معاون رئیس جمهور با بیان اینکه، سرپرست خانوار  برای دریافت این  یک میلیون تومان وام قرض الحسنه بایستی اعلام آمادگی خود را از طریق پیامک اعلام کند، گفت: برای پرداخت این وام به 23 میلیون خانوار رقمی نزدیک 23 هزار میلیارد تومان باید از طریق منابع بانکی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار گیرد و این مبلغ به صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوارهایی که درخواست خود را تایید کرده اند واریز خواهد شد.
به گفته نوبخت، تفاوت 8 درصدی این وام قرض الحسنه بایستی از طریق منابع دولت به سیستم بانکی کشور پرداخت شود که سازمان برنامه و بودجه تضمین بابت پرداخت مابه التفاوت به بانکهای عامل را متعهد خواهد شد.
نوبخت همچنین گفت: در ستاد اقتصادی دولت مصوب شد تا این مبلغ قبل از شروع ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت: حدود 4 میلیون خانوار که بر اساس داده‌های بانک اطلاعاتی درآمد ثابت ندارند مانند کارگران فصلی، رانندگان تاکسی و سایر مشاغلی که در مصوبه دولت تعیین شده است، می توانند به جای وام یک میلیون تومانی وامی  به ارزش یک تا دو میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
وی افزود: سرپرستان این خانوارها نیز بایستی به پیامکی که به آنها برای دریافت این وام قرض الحسنه ارسال می شود پاسخ دهند.
معاون رییس جمهور تاکید کرد: باز پرداخت اقساط این دو وام از محل یارانه نقدی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای حدود 3 میلیون نفر نیز کمکهای بلاعوض در نظر گرفته شده است، گفت: رقمی  بین دویست تا 600 هزار تومان بر اساس بعد خانوار برای این گروه تدارک شده که مرحله اول آن در اسفندماه واریز شد و مرحله دوم آن تا پیش از پایان فروردین انجام خواهد شد.
به گفته نوبخت بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در ماههای اردیبهشت و خرداد ماه نیز این پرداخت بلاعوض انجام خواهد شد و همچنین در اردیبهشت ماه با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان یک پرداخت ویژه نیز برای این خانوارها صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای روحانی میگفتن که وام قرض الحسنه بدون سود میدیم ولی الان میگن با سود ۴ درصد.

 • کاظم خوشبختی
  ۲ ۰

  ترا خدا لطف نکنید ملت ایران را تحقیر ومسخره نکنید زشته برای کشوری که روی گاز ونفت ومعدن نشسته حداقل از عربهای یاد بگیرد
  دنیا به این تصمیم میخندد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بخوره تو سرشون

 • احمد جدگال
  ۱ ۱

  من خانواده ۵ نفره هستم به نام احمد جدگال الحمد الله جوان هستم ولی متاسفانه مریض هستم واقعن نمی تونم

 • علی بخت آور
  ۱ ۰

  لیکارم تا جالا سبد کالا نگرفتم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کی چنین سرشماری کرده که بعضی ها به نون شب شون موندم چیزی براشون واریز نمیشه بعضی ها نیازی ندارن ۶۰۰ تومان واریز شده خاک بر سر تصمیم گیرندش

 • حمیدرضارنجوور
  ۲ ۰

  شما تا کی میخواید جبیاتونو پر کنید چرا پر نمیشه پس.... بابا بسه دیگه. بعد ۴۰سال میخواین حق مردمو بدین اونم فقط ۱ملیون، بخوره تو سرتون، اونم نریزین،

 • سرخوش‌نادریان‌شهابی
  ۱ ۰

  وام

  • ناشناس
   ۱ ۰

   متقاضیان تسهیلات یک میلیون تومانی بخوانند؛ هنگام ارسال کدملی کاراکتر اضافه وارد نکنید

   🔹در مراحل ثبت درخواست این وام، متقاضیان در ابتدا باید منتظر دریافت پیامک با سرشماره v.refah باشند.
   🔹در مرحله بعد، پس از دریافت پیامک باید کدملی سرپرست خانوار به شماره ۶۳۶۹ ارسال شود.
   🔹بعد از ارسال کد ملی سرپرست خانوار پیامکی با سرشماره V.Refah برای شما ارسال می‌شود که درخواست شما ثبت شده است.
   🔹عدد کدملی فرقی ندارد انگلیسی یا فارسی باشد فقط کاراکتر اضافه هنگام ارسال کد ملی فرستاده نشود و از واژه هایی مانند سلام و... هنگام ارسال عدد استفاده نشود.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اقایون خیلیا مثل پدرمن موبایل ندارن توضیح بدید لطفا

 • امیراسماعیلی
  ۱ ۰

  اگرسرپرست خانواده ایی شماره تماس بنام خودنداشته باشدچطوربه اطلاعش رسیده میشودبرایه تاییدوام یک میلیونی؟