کد خبر 393542

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ داد؛

از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان چه خبر؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگرچه برای برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد اما با توجه به محدودیت‌های بودجه ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در قانون بودجه سال گذشته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد که با توجه به محدودیت‌های بودجه ای تنها 37 درصد آن تخصیص پیدا کرد.

همسان سازی 14 تا 18 درصدی حقوق بازنشستگان

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس اعتبار مصوب قانونی حدود 14 تا 18 درصد در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حرکت روبه جلو داشت که این درصد نیز بخش کوچکی از مسیر است، افزود: امیدوارم از محل تامین منابع از سایر حوزه‌ها به ویژه پیش بینی اعتبارات موردنیاز در بودجه سال 99 همسان‌سازی حقوق که یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور است، تامین شود.

وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه همسان‌سازی یکی از مطالبات به حق بازنشستگان است که باید اجرایی شود، اضافه کرد: از آنجایی که صندوق بازنشستگی کشوری 1.5 میلیون بازنشسته و صندوق تامین اجتماعی 3.2 میلیون بازنشسته دارد باید تمام تلاش و توان خود را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان به کار بریم.

دغدغه‌ای برای صندوق‌های بازنشستگی وجود ندارد

شریعتمداری درباره وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، ادامه داد: در حال حاضر نگرانی برای صندوق‌های بازنشستگی وجود ندارد، بخشی از آنها مانند سازمان تامین اجتماعی از محل منابع درون سازمانی با پایداری به فعالیت خود ادامه می‌دهند، البته این سازمان طلب‌هایی را نیز از برخی بدهکاران بزرگ مانند مجموعه شهرداری‌ها و نظام پیمانکاری کشور دارد.

تخصیص 81 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سایر صندوق‌ها نیز که با محدودیت منابع روبه رو شده و از پایداری خارج شده‌اند تحت تکلف دولت قرار گرفتند، افزود: در قانون بودجه سال قبل، 81 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان پیش‌بینی و در اختیار قرار داده شد به همین دلیل بازنشستگان دغدغه‌ای برای تامین منابع نداشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • سیروس
    ۰ ۰

    میگن دروغگو فراموش کاره
    اخه مرد ناحسابی ۳هزار میلیارد که خلال دندون بازنشستگان نمیشه اقتصاد که نزاشتین برامون سیاست داخلی و خارجی که دیگه قربونش برم گوه زدین به مملکت کشور رو به معنی واقعی کلمه نابود کردید حتی مغول با ایران اینکار رو نکرد بعد ۳هزار میلیارد میخواین اختصاص بدین برای بازنشسته ها شخص دروغگویه خودت گفتی ۲۶هزار میلیارد نیاز برای همسان سازی بعدا میخوای با ۳ هزار اینکار رو انجام بدی نه آقا این ۳ هزار میلیارد رو هم بده به دامادت چپاول و غارت کنه.هیچ امیدی نه تنها به شما بلکه به این حکومت نیست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری