کد خبر 390950

بودجه سال ۹۹و ۱۴۰۰با یکدیگر بررسی می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه مجلس گفت: زمانی که بودجه سال ۹۹در مجلس در حال تصویب است، بودجه ۱۴۰۰نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و سال آینده نیز علاوه بر اینکه بودجه ۱۴۰۰تصویب می‌شود نگاهی نیز به بودجه سال ۱۴۰۱خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره حمایت از اقشار ضعیف جامعه در بودجه سال آینده و جمع‌آوری پیشنهادات نمایندگان در این باره گفت: تاکنون پیشنهادی به کمیسیون برنامه درباره حمایت از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه واصل نشده است. 

وی افزود: بخشی از این پیشنهادات می‌تواند در زمینه اعطای سبد معیشتی و همچنین درنظر گرفتن مقادیری ارز برای واردات کالاهای اساسی باشد که تاکنون مباحثی در قالب لایحه بودجه سال آینده به صحن کمیسیون برنامه و بودجه نیامده است. 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در سال جاری بودجه سال 1400 بلافاصله بعد از بودجه سال 99 در پارلمان بررسی شود یعنی زمانی که بودجه سال 99 در حال تصویب است، بودجه 1400 نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و سال آینده نیز در فصل بررسی بودجه، علاوه بر اینکه بودجه 1400 تصویب می‌شود نگاهی نیز به بودجه سال 1401 خواهد شد.

تاجگردون اظهار داشت: از این پس قرار است برنامه بودجه 2 سال با یکدیگر بررسی شود اما عددی که برای 1400 تصویب خواهد شد، بودجه مصوب دولت نیست، در واقع بودجه دوساله بررسی می‌شود تا مشخص شود در سال‌های آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری