کد خبر 377942

در جلسه شورای اقتصاد چه گذشت؟

جلسه شورای اقتصاد پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این جلسه که وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت،‌معدن و تجارت نیز حضور داشتند، درخواست برخی دستگاه های اجرایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.
طرح توسعه راهبردی، پایداری و بهسازی زیرساخت های نوین امن ارتباطی کشور درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که پس از ارائه گزارش از سوی وزیر به تصویب رسید.
براساس توضیحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح توسعه راهبردی، پایداری و بهسازی زیرساخت های نوین امن ارتباطی کشور قرار است با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی این وزارتخانه به میزان 2200 میلیارد تومان اجرایی شود که مشتمل بر 4 پروژه توسعه کمی و کیفی پشتیبانی شبکه، توسعه امنیت و صیانت فرهنگی و اجتماعی، اصلاح معماری سازمانی و هوشمند سازی و توسعه راهبردی کسب و کار خواهد بود. 
در این جلسه همچنین به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع تغییر محصول در طرح فولاد سبزوار و بازگشت به مجوز قبلی شورای اقتصاد مبنی بر تولید شمش فولاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت که پس از توضیحات نمایندگان دستگاه های مرتبط، با این درخواست موافقت شد. 
سرمایه گذاری 558 میلیارد تومانی برای اجرای طرح های شرکت آب منطقه ای استان تهران نیز از درخواست های وزارت نیرو بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که پس از ارائه توجیهات فنی و اقتصادی از سوی نماینده وزارت نیرو، این درخواست به تصویب رسید. 
براساس این درخواست قرار است 6 طرح آبرسانی با سرمایه گذاری 558 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت آب منطقه ای تهران اجرایی شود که آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج، مطالعه و اجرای سامانه جایگزین انتقال آب از طالقان به البرز و تهران، مطالعه و علاج بخشی سد لار و تکمیل مطالعات و اجرای ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران از جمله این طرح ها خواهند بود. 
در ادامه این جلسه همچنین درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ساخت و تجهیز بیمارستان 1000 تختخوابی شهید بهشتی (شرق تهران)با استفاده از تسهیلات مالی خارجی مطرح شد که پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد این موضوع در جلسه ای با حضور وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید بعنوان مصوبه شورای اقتصاد تلقی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر