کد خبر 371446

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

خوب و بد حذف ۴صفر از پول ملی در عمل مشخص می‌شود

یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: تا زمانی که طرح حذف ۴صفر از پول ملی به مرحله اجرا نرسد تهدیدها و فرصت‌های آن نمایان نمی‌شود.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا انصاری در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره سیاست حذف 4صفر از پول ملی اظهار کرد: چگونگی اجرای این طرح میزان موفقیت و یا شکستش را نشان خواهد داد و تا زمانی که این سیاست در حد حرف باقی بماند نمی‌توانیم ابعاد آن را بررسی کنیم.

انصاری درباره فواید و مضرات اجرای این سیاست توضیح داد: تسهیل در محاسبات و تاثیر روانی این موضوع بر ارتقاء سطح ارزش پول ملی از جمله نتایج مثبتی است که این سیاست به همراه خواهد داشت، البته نباید موضوع کاهش درآمد بانک‌ها و تاثیری که در اذهان عمومی دارد را نادیده گرفت.

به گفته این فعال بخش خصوصی، اجرای سیاست حذف 4صفر از پول ملی و سازگاری مردم با پول جدید زمان‌بر خواهد بود و در کوتاه مدت نمی‌توان انتظار داشت آثار خود را نمایان کند.

این عضو اتاق بازرگانی تهران، با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن تورم برای اجرای سیاست مذکور تصریح کرد: بزرگترین چالش برای اجرای این طرح بالا بودن نرخ تورم است زیرا تا زمانی که تورم ادامه‌دار باشد حذف صفر تاثیر چندانی ندارد و بعد از مدتی مجددا مشکلات اقتصادی خود را نشان می‌دهد؛ بنابراین دولت باید قبل از اجرا، طرح را به طور دقیق بررسی کند تا منجر به دوباره‌کاری نشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مملکت را که نمی توان با سعی و خطا اداره کرد، اقتصاددانان و مسئولین دارای درک و آینده نگر نسبت به این مسئله ، هم اندیشی و درک شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور ، این طرح و یا مصوبه را بررسی کنند.

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا
  طبق همان جدولی که توسط کارشناس یا دولت ارائه شده ، باید 3 صفر برداشته شود ، وگرنه جنس ها چند برابر شده......................
  حذف صفرها بیشتر به ضرر اقشار کم درآمد و حقوق بگیران و بازنشستگان، بدون شغل دوم خواهد بود............
  باید حساب کنیم و ببینیم که شخص حقوق بگیر یا بازنشسته ، با این حقوقی که فعلا می گیرد چند کیلوسیب،(سبزی،کاهو،هندوانه،حبوبات،میوه جات،بقیه اقلام و اجناس،چند نان وبقیه وسائل ولوازم و غیرو.......)می تواند بخرد ،!....... اگر بعد از تغییر نام پول ملی و حذف صفرها(یا چهار صفر)، شخص مذکور توانست همان میزان اقلام قبل از تغیییر را بخرد ، قدرت خرید او تغییری نکرده ،! وگرنه در غیراینصورت قدرت خرید شخص حقوق بگیر یا بازتشسته خیلی پائین آمده!.....که باحتمال زیاد ، با شرائطی که جامعه ی ما دارد ،!...قدرت خرید شخص حقوق بگیرخیلی پائین خواهد آمد وفجایع معیشتی بیشتر برای آنها........

  سفره ی من ا خلبان رزمنده ی باز نشسته ، ... هر روز کوچک تر و کوچکتر شده ! وای به حال سفره ی کارگران !..........

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری