{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371446

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: تا زمانی که طرح حذف ۴صفر از پول ملی به مرحله اجرا نرسد تهدیدها و فرصت‌های آن نمایان نمی‌شود.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا انصاری در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره سیاست حذف 4صفر از پول ملی اظهار کرد: چگونگی اجرای این طرح میزان موفقیت و یا شکستش را نشان خواهد داد و تا زمانی که این سیاست در حد حرف باقی بماند نمی‌توانیم ابعاد آن را بررسی کنیم.

انصاری درباره فواید و مضرات اجرای این سیاست توضیح داد: تسهیل در محاسبات و تاثیر روانی این موضوع بر ارتقاء سطح ارزش پول ملی از جمله نتایج مثبتی است که این سیاست به همراه خواهد داشت، البته نباید موضوع کاهش درآمد بانک‌ها و تاثیری که در اذهان عمومی دارد را نادیده گرفت.

به گفته این فعال بخش خصوصی، اجرای سیاست حذف 4صفر از پول ملی و سازگاری مردم با پول جدید زمان‌بر خواهد بود و در کوتاه مدت نمی‌توان انتظار داشت آثار خود را نمایان کند.

این عضو اتاق بازرگانی تهران، با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن تورم برای اجرای سیاست مذکور تصریح کرد: بزرگترین چالش برای اجرای این طرح بالا بودن نرخ تورم است زیرا تا زمانی که تورم ادامه‌دار باشد حذف صفر تاثیر چندانی ندارد و بعد از مدتی مجددا مشکلات اقتصادی خود را نشان می‌دهد؛ بنابراین دولت باید قبل از اجرا، طرح را به طور دقیق بررسی کند تا منجر به دوباره‌کاری نشود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مملکت را که نمی توان با سعی و خطا اداره کرد، اقتصاددانان و مسئولین دارای درک و آینده نگر نسبت به این مسئله ، هم اندیشی و درک شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور ، این طرح و یا مصوبه را بررسی کنند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری