کد خبر 366531

وزیر کشور: نیمی از فعالیت‌های وزارت کشور در حوزه اقتصاد است

وزیر کشور گفت: هم اینک بیش از ۵۰درصد فعالیت وزارت کشور در حوزه اقتصادی است و این موضوع کمک اساسی به توسعه و آبادانی کشور می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: دولت به منظور ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق دوردست پارسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری با کارمزد کم اختصاص داد که ۸۵ هزار میلیارد ریال آن هزینه شد.

وی افزود: هزینه کرد مابقی آن امسال است که از ۱۸۰ هزار میلیارد ریال، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال آن هزینه می شود که تاثیر بسیار خوبی در حوزه اشتغال خواهد داشت.

وی گفت: اخیراً با توجه به مصوبه سران قوا در شورای هماهنگی اقتصادی، یک میلیارد دلار دیگر در بخش اشتغال تصویب شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه با این میزان اعتبار جهش خوبی در اشتغال شهری و روستایی خواهیم داشت گفت: با این تسهیلات بخشی از مشکل اشتغال حل می شود که باید بخش خصوصی و مردم فعال شوند و از ظرفیت آنان بیشتر استفاده کنند.

رحمانی فضلی که روز جمعه وارد استان خراسان شمالی شده است از مناطق مختلف این استان بویژه منطقه مرزی شهرستان شیروان بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، پایین بودن نرخ سود تسهیلات روستایی و عشایری سبب اقبال به آن شده و با استفاده از این اعتبارات طرحهای بزرگ و ارزشمندی در حال اجرا است.

رحمانی فضلی که روز جمعه وارد استان خراسان شمالی شده است از مناطق مختلف این استان بویژه منطقه مرزی شهرستان شیروان بازدید کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر