کد خبر 365508

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

لزوم اصلاحات پارامتریک در صندوق‌های بازنشستگی/کمک ۸۱هزار میلیارد تومانی به صندوق‌‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از کل ۴۰۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت در بودجه امسال، ۸۱ هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین ، محمد شریعتمداری ضمن اظهار خرسندی از حضور در  جمع نمایندگان بازنشستگان فولاد و کانون های بازنشستگی اظهار داشت: بدون تردید نشست با بازنشستگان و نمایندگان این عزیزان برای من بسیار ارزشمند است. بازنشستگان ، مدیران و کارکنان صنایع مختلف برای ما بسیار مهم هستند زیرا زمینه و زیرساخت های لازم برای توسعه ایران را فراهم می کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی فولاد در سال های گذشته وضعیت مطلوبی داشت و حتی از بسیاری از مدیران صنایع علاقه مند بودند که سال های آخر خدمت خود را در صنعت فولاد بگذرانند تا از مزایای بازنشستگی فولاد بهره مند شوند.
اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی موضوع بسیار مهمی است
وی افزود: اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی موضوع بسیار مهمی است که بر اجرای آن تاکید داریم. برای صندوق های بازنشستگی نباید تصمیماتی گرفته شود که نامطلوب باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از کل 407 هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت در بودجه امسال، 81 هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است.
شریعتمداری اظهار داشت: ما 18 صندوق بازنشستگی داریم که بر اساس قانون تشکیل وزارت رفاه یک بار تعیین تکلیف شدند وهمه این صندوق ها به جز صندوق کشوری، به عنوان نهاد عمومی غیردولتی شناخته شدند اما متاسفانه در ادامه کار و در بحث ادغام این صندوق ها به هم ریختگی هایی به وجود آمد.
مدیران به فکر بازنشستگان باشند
وی با بیان اینکه هر دولتی که سر کار می آید مگر می تواند به حقوق بازنشستگان و وضعیت زندگی آنان بی تفاوت باشد افزود: همه ما متوجه مشکلات بازنشستگان هستیم. مدیران نباید فقط به خاطر آخرت خود بلکه برای سربلندی در همین دنیا نیز به فکر بازنشستگان و زندگی آنها باشند.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد گفت: اینجا خانه شماست و باید با همفکری شما کارها پیش برود.
شریعتمداری تاکید کرد: هر وقت در جمع بازنشستگان حاضر می شوم انرژی مثبت می گیرم حتی اگر در آن جلسه بازنشستگان گله مندی های فراوانی هم مطرح کنند، همراهی با این عزیزان و شنیدن مشکلات آنان برای من ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه نظر مردم شکل گرفت تصریح کرد: مردم از اینکه بر سرنوشت خودشان حاکم هستند راضی هستند و با وجود فشار اقتصادی هیچ وقت حاضر به وابستگی به بیگانگان نیستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ملت ایران، ملت بزرگی است و این ارزش هاست که ما را زنده نگه داشته است. باید ارزش ها را به نسل جوان انتقال دهیم و یقینا بازنشستگان عزیز می توانند نقش مهمی را در این خصوص ایفا کنند.
شریعتمداری در ادامه افزود: مجموعه وزارتخانه در مسیر خدمتگذاری به شما است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گزارشی که از دستاوردهای صندوق بیان شد، تاکید کرد: یقینا اقدامات موثری صورت گرفته اما  باید منابع بازنشستگان را در بهترین نقطه سرمایه گذاری کنیم و هر جا نرخ بازگشت سرمایه بالاتر باشد در آنجا سرمایه گذاری کنیم.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری