کد خبر 357348

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

اعلام آخرین مهلت بانک‌ها برای واگذاری اموال مازاد/ طراحی و تصویب شیوه‌های جدید واگذاری؛ به زودی

وزیر اقتصاد طی جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌های دولتی، تاکید کرد: برنامه واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها باید تا انتهای سال ۱۳۹۸ به سرانجام برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، فرهاد دژپسند طی این جلسه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد با بیان این مطلب، از مدیران عامل بانک‌های دولتی خواست، برنامه مدون واگذاری‌ها شامل زمان‌بندی و شیوه‌های واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد خود را به معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی این وزارتخانه ارائه دهند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه واگذاری این اموال می‌تواند به شیوه‌های مختلف از جمله فروش مستقیم، اجاره به شرط تملیک، واگذاری مدیریت، ETF (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس) و یا هر شیوه مناسب دیگری صورت گیرد، از طراحی و تصویب شیوه‌های جدید واگذاری، توسط هیات عالی واگذاری ظرف روزهای آینده خبر داد که می‌تواند مورد استفاده بانک ها نیز قرار گیرد.

دژپسند همچنین از تصویب امکان واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانک ها در قالب قانون اجرای اصل 44 قانون اساسی بواسطه پیگیری‌های وزارت اقتصاد خبر داد و گفت: به این ترتیب، تسهیل بیشتری در اجرای تکلیف قانونی بانک‌ها برای واگذاری اموال مازاد آنها ایجاد می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تملیک برخی بنگاه‌های زیانده و حتی ورشکسته در قبال مطالبات از سوی بانک‌ها اظهار داشت: به نظر من، بانک‌هایی که ناچار از تملیک این گونه بنگاه‌ها شده‌اند، می‌توانند با بهره‌گیری از تیم‌های تخصصی کارآفرین، نسبت به ساماندهی و سپس واگذاری این بنگاه‌ها اقدام کنند و از این طریق ضمن احیای مطالبات خود، سود بیشتری نیز تحصیل کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  سهم زیادی بانک های دولتی و خصوصی در فساد اقتصادی دارند.
  آقای همتی و وزیر اقتصاد .. آیا جلو اضافه برداشت بانکها گرفته شد؟ آیا املاکشان را به وثیقه دولت گذاشتند؟!!

 • جواد
  ۰ ۰

  سلام وقت بخیر اینها همش حرفه کجاست عمل بنده سهامدار شرکت سیمان کیاسر مازندران هستم شرکت سیمان کیاسر زیر مجموعه موسسه رفاه و تامین اتیه کارکنان بانک سپه هستش چرا به بورس نمی رود حتی به سوددهی هم رسید . بنده سال 85 پول گذاشتم و سهام خریداری کردم. با تشکر