{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 350802

قائم‌مقام نمایشگاه کتاب از فروش ۹۹میلیارد تومانی کتاب و درآمد بیش از ۸میلیارد تومانی نمایشگاه در این رویداد فرهنگی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، قادر آشنا قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پیش از ظهر امروز جمعه ۱۳ اردیبهشت‌ماه در نشست خبری که در محل نمایشگاه کتاب برگزار شد، با اشاره به اینکه گستردگی نمایشگاه کتاب تهران باعث شده این رویداد نقاط قوت و ضعف زیادی داشته باشد و با اذعان به اینکه این رویداد نسبت به دوره‌های قبلی بهتر برگزار شد، گفت: «امسال فضای خوبی را در برگزاری نمایشگاه شاهد بودیم به طوری که ۳۶۰برنامه متنوع فرهنگی در نمایشگاه انجام شد. در حوزه بین‌المللی نیز اتفاقات ارزنده‌ای رخ داد از جمله اینکه با دو کشور عراق و یونان تفاهم‌نامه تبادل غرفه رایگان برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب امضا کردیم و با مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیز با حضور رایزن فرهنگی آلمان در ایران درباره تسهیل شرایط صدور ویزا و حضور ناشران ایرانی در این رویداد مذاکره شد و قول همکاری خوب در این زمینه به ما داده شد.»

قائم‌مقام نمایشگاه کتاب همچنین با اشاره به گزارش‌های موجود از میزان فروش کتاب در نمایشگاه گفت: «تا روز گذشته ما ۳۷درصد افزایش خرید کتاب نسبت به سال قبل را داشته‌ایم و از منظر تراکنش‌های بانکی نیز ۶درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم. تا روز گذشته بنا بر اعلام بانک عامل ۹۹میلیارد تومان تبادل مالی بانکی برای خرید کتاب در نمایشگاه به ثبت رسیده است.

وی در ادامه گفت: «با توافق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از میانه ماه مبارک رمضان، برنامه‌های اجرایی نمایشگاه کتاب سال آینده شروع خواهد شد.»

آشنا در این زمینه با اشاره به اینکه برای برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده از حیث زمانی در حال بررسی شرایط و گردآوری نظر صنف و دست اندرکاران مختلف هستیم، اظهار داشت: با توجه به آغاز ماه رمضان سال آینده از ۵ اردیبهشت ماه یا باید نمایشگاه کتاب قبل از آن برگزار شود و یا به کل به بعد از ماه رمضان برسد و یا اینکه تاریخ و ماه دیگری را برای آن انتخاب کنیم. برای برگزاری نمایشگاه نیز جز مصلی و شهر آفتاب گزینه‌های دیگری نداریم البته نظر ناشران در این زمینه برای ما اهمیت زیادی دارد و می‌دانیم برخی نهادها و دستگاه‌ها نظراتی دارند. اولویت فعلی ما برای برگزاری نمایشگاه در مصلی است و شهر آفتاب بسته به میزان آمادگی‌اش از این رویداد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آشنا در پاسخ به سوالی درباره میزان هزینه‌کرد درباره میهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه گفت:  «برای حضور چینی‌ها در تهران ما هیچ هزینه‌ای پرداخت نکردیم منتها به دلیل وجود قوانین داخلی در چین که براساس آن مدیران بیشتر از ۵روز نمی‌توانند مأموریت‌های خارج از کشور داشته باشند، هیئت چینی به تناوب و در سه بخش به نمایشگاه آمدند.»

قائم‌مقام نمایشگاه کتاب در پاسخ به سوالی درباره درآمدزایی نمایشگاه کتاب گفت: از میزان هزینه‌های کتاب تا پایان نمایشگاه نمی‌توان آمار دقیقی داد اما تا به امروز نزدیک به ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان درآمد وصولی نمایشگاه کتاب بوده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری