رئیس سازمان اداری و استخدامی:

چیزی به نام استخدام نخبگان نداریم

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به چگونگی استفاده از ظرفیت نخبگان گفت: چیزی به نام استخدام نخبگان نداریم و چارت به کارگیری آن‌ها نیز بر مبنای عدالت استخدامی برای همه داوطلبان انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جمشید انصاری - معاون رئیس جمهور - امروز (شنبه) در دیدار با رئیس مؤسسه رازی اظهار کرد: این مؤسسه به عنوان یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی کشور نقش بسزایی در تأمین سلامت انسان و دام دارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: این دست مجموعه‌ها باید در حوزه نیروی انسانی و همچنین به روز رسانی تجهیزات و امکانات تقویت شوند تا دستاوردهای مثبت آن‌ها روز به روز بیشتر شود.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد مؤسسه رازی و دیگر مؤسسات تحقیقاتی که تعدادشان در استان البرز کم نیست، می‌توانند در مسیر درست تحقق اهداف خود که همان تأمین امنیت غذایی و سلامت است، گام بردارند.

انصاری توضیح داد: در طول این بازدید در جریان مسائل این مرکز قرار گرفتیم و آمادگی داریم که حمایت‌های لازم به خصوص در حوزه تأمین نیروی انسانی را صورت دهیم.

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: البته نخبگان به دلایل استعداد و توانمندی‌هایی که دارند فرصت بیشتری برای جذب و به کارگیری در آزمون‌های استخدامی نصیب‌شان می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به سهم دولت از بازار اشتغال خاطر نشان کرد: حدود ۱۵ درصد از نیروی کار کشور در بخش عمومی شامل دستگاه‌های دولتی و نیروی مسلح است.

وی گفت: از حدود ۲۳ میلیون نفر نیروی کار کشور حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در بخش عمومی مشغول به کار هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • نخبه سوخته
    ۰ ۰

    نخبگان را رها کردید و هیچ حمایتی نمی کنید. بنیاد نخبگان مرکز نابودی نخبگان شده است و همه را به بازی گرفته است.