کد خبر 342955

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال ۹۷به طول کامل پرداخت شد/ پرداخت حدود ۴۲۰هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی قانون بودجه

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید از خزانه داری کل کشور از پرداخت کامل حقوق و مزیای کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دژپسند که در حاشیه بازدید از معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با خبرنگاران سخن می گفت، با اعلام این خبر اظهار داشت: در شرایطی که بسیاری از منتقدان، فکر می کردند دولت نمی تواند در سال جاری از عهده این کار بر بیاید، معنای ویژه ای داشته و بسیار با ارزش است.
وی اعلام کرد: تا این لحظه در کنار حقوق کارکنان دولت، حدود ۴۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی قانون بودجه، اعم از نقد و اوراق خزانه، پرداخت شده است.
دژپسند افزود: این موضوع در این شرایط، گواه خوبی است بر اینکه دولت به رغم تنگناها، توجه خاصی به اتمام طرح های عمرانی دارد. 
وزیر اقتصاد گفت: من یک مژده برای مردم ایران دارم و آن اینکه، بر اساس برنامه ریزی ها، سهم درآمدهای نفتی کشور در سال ۱۳۹۷ به یک سوم رقم کل منابع عمومی دولت کاهش یافته و این یعنی، سایر درآمدها، مثل مالیات، سهام، بهره مالکانه و ... در سال آینده، دو برابر درآمد نفتی کشور خواهد بود. 
دژپسند افزود: این عملکرد، نشان از حرکت دولت به سمت سالم سازی بودجه، تامین درآمدها و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بودجه ریزی بدون تکیه بر درآمدهای نفتی است. 
وزیر اقتصاد یادآور شد: همین الان همکاران ما در معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، در مقامی هستند که بتوانند از محل درآمدهای واریزی به حساب خزانه در ساعات پایانی سال ۱۳۹۷، بخشی از هزینه های ضروریِ پرداخت نشده را هم پرداخت کرده و خیال مسئولان دستگاه های اجرایی را در آخرین ساعات مانده به تحویل سال نو راحت کنند.
دکتر دژپسند ادامه داد: یک نکته جالب و درخشان دیگر اینکه، خیلی از تحلیلگران که موضع انتقادی نسبت به دولت دارند، قایل بر این بودند که دولت نمی تواند اسناد خزانه را سر موعد، نقد کند ولی بر اساس گزارش خزانه دار کل کشور، حتی برخی اوراق، یک روز زودتر از موعد، تسویه شد و موردی نداریم که یک ساعت، در موعد بازپرداخت، تاخیر افتاده باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۱ ۰

  من کارمند علوم پزشکی گیلان هستم و یکسال کمک هزینه رفاهی و ۱۰ ماه کارانه مبتنی بر عملکرد نگرفته ایم .

 • ناشناس
  ۰ ۱

  اضافه کار فرهنگیان پرداخت نشده

 • ناشناس
  ۰ ۱

  اضافه کار فرهنگیان رو ندادین