کد خبر 322258

تامین اقلام مورد نیاز رانندگان؛

لاستیک و مواد اولیه آن ارز ۴۲۰۰تومانی می‌گیرد/ جزئیات تخصیص لاستیک به رانندگان

وزیر راه و شهرسازی گفت: مقرر شد لاستیک و مواد اولیه تولید آن در زمره کالای اساسی قرار گیرد و ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی امروز در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین‌الملل حمل و نقل و صنایع وابسته، اظهار داشت: محصولاتی که امروز در این نمایشگاه عرضه شده است از محل ظرفیت‌های داخلی است؛ این‌ها طرح‌های پژوهشی بوده است که به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: توجه به صنایع داخلی برای پیشبرد حوزه حمل و نقل بیشتر مورد توجه خواهد بود و دولت سال جاری و سال‌های آتی بیشتر از حمل و نقل حمایت می‌کند.

اسلامی ادامه داد: باید بتوان ناوگان را به صورت متوازن توسعه داد که این در حوزه‌های ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی است.

وی افزود: در این نمایشگاه بخش خصوصی تولیدکننده و مصرف‌کننده حضور دارند و با هم مذاکره می‌کنند، دولت هم از این مذاکرات و خریدها حمایت می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای تخصیص منابع از محل تسهیلات پیش‌بینی شده هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده مواردی اختصاص می‌یابد.

اسلامی افزود: در شرایط کنونی و با توجه به تحریم‌ها نیاز داریم کیفیت تولیدات داخل را برای مصرف‌کننده و مردم ارتقاء دهیم.

* اقلام مورد نیاز رانندگان با سرعت بیشتری تامین می‌شود

وی با اشاره به اینکه رانندگان اقشار زحمتکش جامعه هستند، گفت: مسائل بیمه‌ای آنها را پیگیری کردیم و از نظر پشتیبانی لاستیک هم عوارض پیگیری شد و قرار است با کمک تشکل‌های صنفی راننده‌ها بقیه اقلام لازم برای راننده‌ها نیز به سرعت تأمین شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بانک مرکزی به واردکننده لاستیک ارز اختصاص داده است دولت هم از تولیدکننده لاستیک حمایت کرد تا لاستیک با سرعت بالاتری به دست راننده‌ها و کامیون‌داران برسد.

وی گفت: مقرر شد لاستیک و مواد اولیه آن در زمره کالای اساسی قرار گیرد و ارز 4200 تومانی به آن اختصاص یابد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: لاستیک‌ها در صورت پیمایش ناوگان، دارا بودن تن‌کیلومتر و اجرای حمل بار به ناوگان تعلق می‌گیرد.

اسلامی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لاستیک را بر اساس سهمیه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت به این سازمان اختصاص می‌دهد بین رانندگان توزیع می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مگه تا حالا کسی کالای با ارز 4200 هم دیده؟