کد خبر 205422

تاکید بر ایجاد نظام الکترونیک یکپارچه و توسعه فناوری اطلاعات

بانک‌ها در خط مقدم نبرد اقتصادی هستند/ توصیه‌های طیب نیا به مدیران بانک ملی

«علی طیب نیا» در آیین افتتاح موزه بانک ملی ایران گفت: نرخ بالای سود بانکی بخش های اقتصادی و تولیدی کشور را در تنگنا قرار داده است.

اقتصاد آنلاین - سمانه برمخ شاد؛ علی طیب نیا در مراسم آغاز به کار موزه بانک ملی با اشاره به تداوم اصلاحات در نظام بانکی کشور، گفت: انتظار ما از بانک ملی این است که اقدامات اصلاحی را بیش از پیش انجام دهد.

وی گفت: از سالهای پیش همیشه این سوال برای اندیشمندان مطرح بوده که علت پیشرفت و توسعه کشورها چیست؟ طی دهه گذشته جواب های مختلفی به این سوال داده شده است اما در نهایت به این جمع بندی رسیده اند که توسعه چیزی نیست جز توان و ظرفیت یک جامعه برای پاسخگویی به مشکلات آن جامعه. تبادل اندیشه ها و افکار فقط در یک نسل نیست بلکه بین نسل های یک جامعه نیز صورت می گیرد.

وزیر اقتصاد با اشاره به مشکل آب در کشور گفت: گذشتگان چگونه مشکل آب را حل کردند مطالعه تاریخ به ما کمک می کند که مشکل آب را حل کنیم. بر ماست که میراث فرهنگی را حفظ و از دانش و تجربه گذشتگان استفاده کنیم.

طیب نیا، بانک ملی را یک میراث برای کشور دانست که با برخورداری از بیش از ۳ هزار شعبه و ۴۰ هزار کارمند، سرمایه ارزشمندی برای کشور بوده و تجسمی از تجربه دانش بانکداری در اقتصاد ایران است. پس باید از این ذخیره ارزشمند برای اصلاح نظام بانکی کشور استفاده کرد. وی گفت: انتظار ما از بانک ملی این است که با استفاده از دانش انباشته شده نقش پیشرو را در نظام بانکی ایفا کند.

وی افزود: نرخ سود بانکی یکی از معضلات امروز ایران است، از بانک ملی ایران انتظار می رود در کاهش نرخ سود پیشگام باشد.

این عضو دولت یازدهم گفت: انتظار ما این است که بانک ملی وظیفه خود را در حمایت از صنایع کوچک و متوسط و سرمایه در گرش بنگاه ها به عنوان  یک بانک پیشرو ایفا کند.

طیب نیا بر تسریع در واگذاری اموال مازاد بانک ملی ایران تاکید کرد و توسعه بانکداری الکترونیک،  توسعه فناوری اطلاعات؛ ارتقای دانش نیروی انسانی بانک و تامین مالی فعالیت های اقتصادی بویژه صنایع کوچک و متوسط در این بانک را خواستار شد.

وی: استفاده از فضای پسابرجام و گسترش روابط بین المللی را از دیگر اقدامات لازم بانک ملی دانست و گفت: بانک ها در خط مقدم نبرداقتصادی هستند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۶ ۶

  این نرخ سود خیلی هم پایینه با توجه به هزینه ریسک ها! منتهی چون سپرده گذار راه دیگه ای به جز سپرده گذاری نداره شما مفت از سرمایه اش استفاده کردید بعد هم با یه تورم شدید هیچی دستش نیست. خیلی ها اینطوری بی خونه مون شدند.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بانكهاى خصوصى تا كنون دركدام كشور ها نبرد اقتصادى كرده اندكه بانكها ى كشور ما دوميش باشند

 • ناشناس
  ۴ ۳

  اینکه بعضی ها می گویند بانک ها در حال ورشکستگی است من قبول ندارم بنده امروز رفتم در یکی از بانک ها افتتاح حساب کردم با سود روز شمار % ۲۳ وکل سرمایه ام را ریختم توی حساب وضع بانک ها خیلی خوبه کلی درامد دارند هیچ مشکلی وجود ندارد خاطر جمع باشید

 • مژده
  ۱۱ ۹

  درود بر شما که حرف حساب میزنید سود سپرده ها ایران را نابود کرد جوانان را بیکار کرد.

 • توپولی
  ۷ ۱

  بنده در خط مقدم اقتصاد قرار دارم پولامه به خاطر رکود حاکم بر بازار در بانک گذاشتم وسود خوری می کنم!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این پس انداز اندک کجا میشه کار راه انداخت، سود بانکی خیلی هم کمه،تورم کجا تک رقمیه ،هرسال قیمت آب وگاز وبرق وماشین وکرایه ماشین وخوراکیها ومسکن وغیره کلی بالا میره.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه سود بانکی تک رقمی هم باشه باز هم میذارم توی بانک چه درآمد خوبی بهتر از این سوخت و سوز همنداره

 • آینده نگر
  ۱ ۱

  اگر از 1400 هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور فقط 5 درصد مالیات گرفته شود می شود 7 هزار هزار میلیارد تومان که با ان دولت می تواند تمام بدهی خود به بانکها و بخش خصوصی را پرداخت نمایید و پروژه های عمرانی و صنعتی را اجرا کند و مسأله بیکاری را حل نماید متاسفانه در ایران سپرده گذران هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی کنند و این افت اقتصاد ایران است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نرخ سود پایین هم هست تازه
  اینها که میگن وضع فلان بانک و موسسه مجوز دار خرابه یا عوامل بانک های ورشکسته دولتی هستند یا دلال های ... ملک و مسکن و ...