کد خبر 193834

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اعلام کرد:

رشد ۸۰ درصدی ضمانت‌نامه‌های صادرشده در دولت یازدهم برای صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت:حمایت از صنایع کوچک در قالب صدور و تمدید ضمانت نامه در دولت تدبیر و امید ۸۰ درصد بیشتر از دولت گذشته بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد حسین مقیسه با اشاره به برنامه ویژه دولت یازدهم برای حمایت از صنایع به ویژه کسب و کارهای خرد و صنایع کوچک افزود: در ۴۲ ماهه فعالیت دولت یازدهم از شهریور ماه ۹۲ تا پایان اسفند ماه سال 95 بیش از ۷۲۷ فقره ضمانت نامه برای حمایت از صنایع کوچک صادر شده است که از نظر تعداد ۸۰ درصد و از نظرارزش ریالی ۸۵ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد:در دولت دهم تنها ۴۰۴ فقره ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی کوچک صادر و یا تمدید شده که مجموع ارزش این ضمانت نامه ها ۱۸۱۹ میلیارد ریال بوده است اما این رقم در دولت تدبیر و امید به  ۷۲۷ فقره به ارزش ۳۳۷۰میلیارد ریال رسیده است .

مقیسه با اشاره به ضمانت های صادر شده در دولت دهم و یازدهم و مقایسه آمار آنها یادآور شد:در دولت قبل و در فاصله زمانی فروردین ماه ۸۹ تا شهریور ۹۲ تعداد ضمانت نامه های صادر شده برای حمایت از تولید ۳۵۱ مورد بوده که ۱۵۷۹ میلیارد ریال ارزش داشته است که این رقم در دولت تدبیر و امید به ۵۵۲ مورد به ارزش ۲۵۳۱ میلیارد ریال رسیده است.

به گفته مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری کوچک ، ضمانت نامه های صادره در دولت یازدهم از نظر تعداد ۵۷ درصد و از نظر ارزش ۶۰ درصد در مقایسه با دولت دهم افزایش داشته است.

این مقام مسوول با اشاره افزایش چشمگیر تمدید ضمانت نامه در دولت یازدهم اظهار کرد: در حالی که در دولت قبل تنها ۵۳ ضمانت نامه برای صاحبان صنایع کوچک تمدید شده بود این آمار در دولت یازدهم با افزایش ۲۳۰ درصدی به ۱۷۵ فقره رسیده است.

مقیسه ادامه داد:از نظر ارزش ضمانت نامه های صادره نیز شاهد افزایش ۲۴۹ درصدی در دولت یازدهم بوده ایم و ارزش این ضمانت نامه از ۲۴۰میلیارد  ریال در دولت دهم به ۸۳۹ هزار میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید رسید.

وی از حمایت جدی دولت از صنایع کوچک در شهرهای دور افتاده و محروم و نیز توسعه صنعت در این مناطق به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید یادکرد وافزود: در دولت یازدهم میزان صدور و تمدید ضمانت نامه در استان های کرمان،سیستان و بلوچستان،خراسان جنوبی و شمالی،خوزستان و نیز استان های اصفهان،البرزو آذربایجان شرقی افزایش بسیار زیادی داشته اشت که نشان دهنده تلاش دولت برای حمایت از صنایع کوچک می باشد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت : در حالی که تا سال 94 تنها با 4 بانک تفاهم نامه همکاری داشته ایم ، با پیگیری های فراوان هم اکنون این صندوق با 18 بانک و موسسه مالی و اعتباری تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

مقیسه ابراز امیدواری کرد با افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، میزان صدور ضمانت نامه ها برای فعالان صنعتی کوچک در سال جاری شتابان تر از گذشته به حرکت درآید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر