کد خبر 167518

بسیج همه امکانات دولت بر حل ریشه‌ای مشکل بیکاری و اعتیاد؛

نهاوندیان با گورخواب‌های آرامستان نصیرآباد دیدار کرد

دکتر محمد نهاوندیان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مرکز نگهداری و درمان اخوان، در جریان چگونگی ارائه خدمات و نحوه درمان معتادان در این مرکز درمانی قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رییس دفتر رییس جمهوری همچنین در این بازدید با گورخواب های آرامستان نصیرآباد نیز که در این مرکز نگهداری می‌شوند دیدار کرد و در جریان آخرین وضعیت آنان قرار گرفت.

رییس دفتر رییس جمهوری در جلسه‌ای با حضور دکتر ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مهندس هاشمی  استاندار تهران، دکتر محسنی رییس سازمان بهزیستی کشور، جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مقامات و مسئولان محلی، وضعیت ساماندهی و رسیدگی به بی‌خانمان‌ها و معتادان و چگونگی ارائه خدمات درمانی به آنان در مراکز گوناگون نگهداری و درمانی استان تهران را مورد بررسی قرارداد.

دکتر نهاوندیان در این جلسه با اشاره به انتشار گزارشی از وضعیت معتادان گورخواب، گفت: باید به این اتفاقی که در صحنه افکار عمومی جامعه افتاد به عنوان فرصتی مغتنم نگریسته شود.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه جامعه ما در کنار نعمات فراوان ، دچار آسیب‌های اجتماعی نیز هست ، افزود: وظیفه ما توجه به این آسیب‌ها و تلاش مضاعف برای حل آن‌ها است.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر اینکه توجه افکار عمومی به آسیب اجتماعی معتادان بی‌خانمان می‌تواند فرصت مغتنمی برای بسیج همه امکانات جامعه اعم از دولت و ملت برای حل ریشه‌ای مسایل مربوطه باشد، اظهار داشت: دکتر روحانی رییس جمهوری، دستور خاص برای رسیدگی و گزارش نسبت به چگونگی تحقق تصمیماتی که در این راستا در طول سه سال گذشته اتخاذشده صادر کرده‌اند و گزارش‌هایی که امروز از سوی مسئولان ارائه شد، نشان می‌دهد در برخورد با مسئله اعتیاد گام‌های بلندی برداشته شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه انجام اقدامات مناسب در درمان و توانمندسازی معتادان و ایجاد فرصت‌های شغلی برای آنان پس از بهبود خبرهای خوبی است، خاطرنشان کرد: نباید به این اقدامات اکتفا کنیم و باید تا روزی که یک معتاد هم باقی‌مانده باید نسبت به رفع مشکلات اهتمام کنیم.

دکتر نهاوندیان توجه جامعه فرهنگی و هنری کشور که از حساس‌ترین اقشار به شمار می روند نسبت به این موضوع را یک سرمایه بزرگ دانست و گفت: باید از این فرصت استفاده کرده و نیروها و مؤسسات مردم نهاد را به این میدان جذب و هدایت کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: موضوع اعتیاد کمترین توجه مؤسسات و جامعه خیرین را به خود اختصاص می‌دهد، چرا که اعتیاد در جامعه ما جرم‌شناسی شده است و لذا اعتیاد در عین حالی که به عنوان یک کاستی و ناتوانی است اما در نهایت جرم هم هست، میزان کمی از توجه مؤسسات خیریه و خیرین را به خود معطوف می‌دارد.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه اعتیاد هم زاییده و هم مولد بیکاری است، گفت: آنچه در جامعه در بحث اعتیاد می‌بینیم حاصل غفلت‌ها و عدم توجه‌ها در زمان خود بوده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه در بحث اشتغال با وجود توفیق‌هایی که در طول سه سال گذشته حاصل شده است و به طور متوسط سالانه بیش از ٧٠٠ هزار شغل ایجادشده است، گفت: اینکه هنوز نرخ بیکاری پایین نمی‌آید به خاطر تراکم شمار بیکارانی  است که در سال‌های قبل از دولت یازدهم ایجادشده  و ما باید در راستای حل همزمان مشکل بیکاری و اعتیاد تلاش کنیم.

دکتر نهاوندیان با تقدیر از تلاش همه نهادهای دست اندرکار در زمینه حل مشکل معتادان و بی‌خانمان‌ها، خاطرنشان کرد: انصافاً در سال‌های اخیر اهتمام شایسته تقدیری در راستای حل مشکلات در این بخش انجام دادند و ما امروز ظرفیت خوبی ایجاد کردیم تا پدیده معتادان متجاهر را در کشور نداشته باشیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر و تقویت امکانات در این بخش، اظهار داشت: باید در برخورد با معتادان و متجاهرین به هنگام مراجعه به مراکز درمانی و نگهداری بااحساس کرامت و انجام وظیفه برادرانه و خواهرانه به این قشر نگاه کنیم.

دکتر نهاوندیان همچنین در بازدید از آرامستان نصیرآباد باغستان در جریان اقدامات انجام‌شده برای پاک‌سازی و امنیت این منطقه قرار گرفت و از نزدیک با مردم این بخش دیدار و مسائل و مشکلات آنان را بررسی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر