کد خبر 505893

فوری/ بازار خودرو تکان خورد!

گرانی دلار بازار خودرو را تکان داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید 111 به حدود 128میلیون تومان رسیده است. علاوه بر این پراید131 نیز 109میلیون تومان قیمت گذاری شده است. بازار امروز خرید و فروش خودرو متأثر از روند افزایشی قیمت دلار با افزایش 6درصدی قیمت در انواع خودروهای داخلی و مونتاژی روبرو شده است.

فعالان بازار در همین رابطه معتقدند قیمت خودرو امروز به قیمت 20روز گذشته رسیده است. به نوعی در شرایط فعلی این فروشندگان هستند که به صورت سلیقه ای قیمت‌ها را به بهانه افزایش قیمت دلار بالا اعلام می کنند علاوه براین هیچ خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد. چرا که به اعتقاد خریداران این التهابات مقطعی بوده و با کاهش قیمت دلار فروکش خواهد کرد. در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید111 به حدود 128میلیون تومان رسیده است. علاوه براین پراید131 نیز 109میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

براساس این گزارش، قیمت سمند ال ایکس امروز 184میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو 196میلیون تومان، پژو 206تیپ پنج 257میلیون تومان، پژو207 دنده ای 275میلیون تومان و پژو 207 اتومات 430میلیون تومان قیمت گذاری شده است. همچنین تیبا صندوق دار 116میلیون تومان، پژو 405 ، 187میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در محصولات مونتاژی نیز رشد قیمت‌ها همانند خودروهای داخلی و حتی در برخی موارد بیشتر هم بوده است. به نحوی که هایما از قیمت 660میلیون تومان به 705میلیون تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  ای مرده شور ببره اقتصاد مذخرف ایران رو که با یک کشمش گرمی و با یک قوره سردیش میکنه . پس کجاس وعده وعید توخالی دوستان !؟

 • حمید
  ۱۴ ۲

  نخرید نخرید همه باهم باشید .بزارید نابود شه این خودروها .بخدا النماس میکنند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خودروسازان مثل سایپاعمل کنندقیمت بازارباکارخانه یکی شده

 • میثم
  ۲ ۰

  بخدا دارن بازار گرمی میکنن پراید و 80 تومن نمیخرن دوستای ما دارن سه ماهه ی گزاشتن فروش کسی نمی پرسه چنده

 • ناشناس
  ۲ ۱

  سلام.سفته.باران.رانت.خواران.فاسد.سود.جو.و.دلالان.از.پیشگاه.مردم.بزگ.ایران.خجالت.بکشند.این.حرام.خواری.و.فساد.تا.کی.مگه.مسولین.ما.در.خوابند.که.شما.قیمت.نجومی.برای.ملت.تعین.میکنید.ونان.را.به.نرخ.روز.میخورید.انشاالله.بزودی.به.حساب.کثیفان.رسیدکی.خواهد.شد.

 • علی
  ۱ ۰

  دروغه فروش ندارن ملت رو تحریک میکنن نخرین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدا یا ما رابکش راحت کن ،خسته شدیم،از این اوضاع فلاکت بار

 • حسن
  ۰ ۰

  خدایا ایران خودرو سایپا را نابود کن بر پدر مادر تون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمتهای کالا دال و اثبات بر عدم مشروعیت حکومت بر مردم است مبارک باد بر شما جمهوری اسلامی