کد خبر 502073

فوری/ کاهش قیمت خودرو متوقف شد!

رئیس اتحادیه نمایشگا‌ه‌داران خودرو گفت: با توجه به اینکه قیمت دلار از کانال ۲۲ هزار تومان به کانال ۲۴ هزار تومان رسید و نوسانات ارزی لحظه‌ای اتفاق افتاد، کاهش قیمت خودرو در بازار تقریبا متوقف شد، ولی افزایش قیمتی نیز نداشته‌ایم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، فعالان بازار با اشاره به ثبات نسبی قیمت خودرو در بازار معتقدند این ثبات قیمتی تا پایان سال ادامه خواهد داشت. در این مورد سعید مؤتمنی رئیس اتحادیه نمایشگا‌ه‌داران خودرو با بیان اینکه قیمت‌های خودرو در بازار نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه قیمت دلار از کانال 22 هزار تومان به کانال 24 هزار تومان رسید و نوسانات ارزی لحظه‌ای اتفاق افتاد، کاهش قیمت خودرو در بازار تقریبا متوقف شد، ولی افزایش قیمتی نیز نداشته‌ایم.

وی پیش‌بینی کرد تا نوروز 1400 نوسانی در بازار خودرو اتفاق نیفتد و قیمت‌ها افزایش نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در صورت نوسان نرخ ارز ممکن است قیمت خودرو در بازار نیز یک تا دو درصد نوسان داشته باشد،‌گفت: در مورد بازار بعد از عید نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی کرد، زیرا شرایط بازار به وضعیت عرضه خودرو، نوسانات ارزی و سیاست‌های اقتصادی دولت بستگی دارد.

مؤتمنی با بیان اینکه طی روزهای اخیر دوباره مشتریان و خریداران با بازار کنار آمده‌اند، گفت: در حال حاضر تقاضای کاذب در بازار خودرو فروکش کرده و تقاضایی برای سرمایه‌گذاری جهت خرید خودرو و فروش آن در بازار شب عید وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسن ژیان فیض آبادی
  ۰ ۱

  سلام به کارکنان کارخانه سایپا بنده برج 2اردیبهشت یک عدد خودرو تیبا پلاس صندوق دار ثبت نام کردم میخواستم بپرسم میشه به جای تیبا پلاس ساینا معمولی یا تیبا دو به بنده عنایت کنید حسن ژیان فیض آبادی از مشهد نمایندگی نوری زاده

 • ناشناس
  ۴ ۲

  عنوم تو اول و اخرتون ,,مرگ بر اخوند

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دیگه کارگرا توان خرید ندارن حالا گرون کنید😂

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام خواهشا این خبرهای خودرویی سیگنال منفی به بازار میدهد اگر با مردم هستی از این خبرها تو سایتتان نزارید. با تشکر

 • ایران
  ۲ ۰

  جناب همتی ریاست محترم بانک مرکزی
  شما که واردات خودرو اولویتتون نیست چه لزومی داشت که به زبان بیاری ؟؟ لااقل چیزی نمی گفتی .با این اظهار نظر بتزن بر اتش قیمت خودرو زدی ه ، خداوکیل اگه درب باتک مرکزی رو قفل کنی امورات بهتر نمی چرخه؟؟؟!!!! .نگران کدام منافع بودی؟ که خودرو های میلیاردیشون تو انبار کاهش پیدا کنه .