در گفتگوی زنده رادیویی عنوان شد؛

ادعای عجیب رییس بورس در مورد اوراق بدهی/ ادامه دامنه نوسان نامتقارن سه‌شنبه بررسی می‌شود

دهقان دهنوی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: در مورد رفع محدودیت‌ها و حذف دامنه و یا بازگرداندن دامنه به شرایط قبل ما در حال رصد بازار هستیم و به دنبال این هستیم که با فیدبک‌های گرفته شده تصمیم بگیریم.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: در جلسه سه‌شنبه شورای عالی بورس با بررسی نتایج گرفته شده از اجرای تصمیم اخیر در خصوص این مساله تصمیم گیری می‌کنیم.

وی افزود: دامنه نوسان ابزار کنترل هیجان در بازار است و چنانچه رفتارهای هیجانی در بازار کاهش یابد نسبت به بازگرداندن دامنه اقدام می کنیم.

دهنوی، گفت: استقلال در ساختار بازار سرمایه وجود دارد و فعالیت دولت در بازار سرمایه با دو جنبه است. یکی جنبه حمایت دولت از بازار و دیگری استفاده از بازار برای تامین مالی یا عرضه سهام، در حالت دوم دولت باید با قوانین بازار حرکت کند.

وی در خصوص انتشار اوراق خاطرنشان کرد: درخواست ما از بانک مرکزی این است، که تنظیم نرخ سود به نحوی باشد که اوراق بدهی جذاب تر از بازار سرمایه نباشد و به رشد بورس آسیب نزند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد نایب سالکی
    ۰ ۰

    باسلام و احترام آقای محمدعلی دهقان هنفی لطفا سهام پالایش یکم که بالاتر از ارزش واقعی خود واگذار کرده است حالا بعد از ۶ماه تقریبا ۲۰درصد ضرر و زیان رسانده است در مورد این سهم صحبت کنید..