کد خبر 492039

وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد؛

وضعیت رتبه بندی و حقوق معلمان در بودجه۱۴۰۰

با توجه به این که اعتبار رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و بر این اساس سال ۱۴۰۰ برای فرهنگیان سال بهتری خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت حقوق معلمان گفت : ۹۵ درصد از پولی که هر ماه بابت حقوق معلمان پرداخت می کنیم، بدون یک روز تأخیر است و ۵ درصد از میزان حقوق که با تأخیر پرداخت می شود، بابت اضافه کار آنان است که تلاش می کنیم این مشکل را هم برطرف کنیم.

وی متذکر شد: در سال تحصیلی گذشته و همچنین سال جاری عملکرد ما در این موضوع از ۶ سال گذشته به مراتب بهتر بود به گونه ای که ما در سال گذشته این تأخیر را به کمترین میزان رساندیم و همه مطالبات تا پایان سال ۹۸ پرداخت شده است.

حاجی میرزایی گفت: امسال هم همه تلاش خود را می کنیم که این مشکل به سرعت حل شود و فرهنگیان می توانند شهادت دهند که سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از درخشان ترین سال هایی است که به فرهنگیان خدمات ارائه شده است.

وی اظهارداشت: اگر حقوق فرهنگیان افزایش یابد، قطعا شرایط کار آنان بهتر می شود و البته این به معنای آن نیست که حقوق فرهنگیان زیاد است. در سال ۹۹ ما ۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای فصل ۱۰ و افزایش حقوق معلمان اختصاص دادیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همچنین ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در شهریورماه بابت پرداخت پاداش بازنشستگان انجام شد که در شهریور ۹۹ آن را به صورت یکجا پرداخت کردیم. بر این اساس ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خارج از بودجه مصوب، در ۹ ماه اخیر وارد آموزش و پرورش شده است.

حاجی میرزایی درباره رتبه بندی فرهنگیان گفت: ما لایحه رتبه بندی فرهنگیان را به دولت ارائه دادیم و قرار است فردا در دستور کار کمیسیون دولت قرار گیرد و بلافاصله تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

وی افزود: اعتبار رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و بر این اساس سال ۱۴۰۰ برای فرهنگیان سال بهتری خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۸

  سلام خسته نباشید لطف کنید بگید برانیروی خدماتی چکار کردیم این چندر غاز حقوق شد خب یه فکری هم به حال واحوال اینا کنید ذجرش رو خدمتکار میکشه حقوقش تو جیب معلماست مگه ما ادم نیستیم

  • حسین
   ۴ ۰

   شما عرضه ندارین حقتون رو بگیرین چه ربطی به معلم داره؟؟؟انگار معلم جیب شمارو میزنه.

  • رشیدی
   ۳ ۰

   جناب شما چرا خودتون را با معلمان مقایسه مکنید؟

 • ناشناس
  ۹ ۰

  شما رو به خدا قسم دست از سر معلم ها بردارید، برای هر کارمندی هر غلطی می‌کنند احدی نمی فهمه، برای معلم‌ها کاری نکرده تو بوق و کرنا میکنید

 • اهر
  ۰ ۰

  سلام آقای وزیر اذعان می نمایند که تمام مطالبات فرهنگیان پرداخت شده است الان جواب به این سوال که کمک هزینه ازدواج را در شهرستان اهر به سال 1396 پرداخت نشده علت چیست؟الان بااین تورم ارزش پول را بین خود وخدا محاسبه کنید

 • یوسفی
  ۰ ۱

  سلام
  من یک خدمت گزار هستم و در مقابل خانواده شرمنده

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام توراخدا یک فکری هم به حال نیروهای خدماتی بکنید مگر ما نیروهای خدماتی چه گناهی کردیم باتوجه به اینکه حق الزحمه لباس وخلاف نوبت ما چندسالی است که قطع کردین تو راخدا پیگیری کنید

 • عبدالله
  ۳ ۰

  توراخدا معلم ها را به حال خودشون رها کنید ازاین بیشتر باروحیه وروان این قشر زحمت کش بازی نکنید.

 • رشید
  ۲ ۰

  داستان بی سرانجام و بی هدف رتبه بندی معلمان ؟