کد خبر 571159

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق های ETF ‌(۲۱ مهر ۱۴۰۰) / پالایش با ارزش معاملات ۲۸۰میلیارد تومانی، به صدر جدول بازگشت

در بورس امروز حدود ۹۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۸۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۲۵میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۲۴۰میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۲۸۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق اعتماد آفرین پارسیان نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۷۰میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۲۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق مشترک آسمان امید (آسامید) را به ارزش هشت میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۴۶.۷درصد معاملات).دارندگان صندوق آوای معیار (آوا) رشد ۰.۴درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان شاخصی بازار آشنا (وبازار) با زیان چهار درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۵درصد) در رابطه با صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم حدود ۳۷۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۸درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۶میلیارد و ۸۹۵تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۰.۴درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۲۵میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۲۴۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود چهار هزار و ۷۷۵میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۷۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید۱۲

 

ارسال نظر