کد خبر 570024

فوری! همه چیز درباره یارانه ۲۰۰ هزار تومانی

پیگیری‌های خبرنگار اقتصاد آنلاین حاکی از آن است که یارانه جدید ۲۰۰هزار تومانی، به محض ابلاغ رسمی به وزارت رفاه، اجرایی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی در مورد یارانه جدید 200هزار تومانی مطرح شد؛ در این خبر ذکر شده بود که برای خانوارهای  پنج دهک اول کارت اعتباری معیشتی صادر می‌شود که مبلغ آن نیز در هر ماه به ازای هر نفر بین 150 تا 200هزار تومان خواهد بود. از دیگر جزییات این یارانه اینکه یارانه مذکور شامل پنج دهک اول است؛ سه دهک اول 200هزار تومان به ازای هر نفر و دو دهک بعدی نیز 150هزار تومان در ازای هر نفر دریافت خواهند کرد. البته باتوجه به آنچه تاکنون منتشر شده و آنطور که رئیس جمهوری توضیح داده است، این یارانه، یک یارانه بلاعوض مانند یارانه نقدی و معیشتی نیست؛ بلکه وامی است که با سود دو درصد پرداخت خواهد شد.

با انتشار این خبر، اقتصاد آنلاین از سازمان هدفمندی یارانه‌ها و نیز وزارت رفاه موضوع را پیگیری کرد؛ یک منبع آگاه از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این خصوص اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت هنوز در این باره دستوری دریافت نشده است. وزارت رفاه نیز در پاسخ به این سوال که داستان یارانه 200هزار تومانی چیست و چه زمانی پرداخت می‌شود گفت: به محض اینکه دستور به وزارتخانه ابلاغ شود، اجرای آن عملی خواهد شد و باید منتظر ماند تا دستور ابلاغ شود.

ارسال نظر

 • فریدون خسروی نیا
  ۱ ۰

  چه. بهتر است یارانه 200،هزارتومانی برای قشر آسیب دیده و ضعیف جامعه بلاعوض. باشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بزک نمیر بهار میاد خربزه وخیارمیاد🙏💐🙏😷

 • سهرابی
  ۰ ۰

  لطفا یارانه ۲۰۰ تومانی را برای مددجویان بهزیستی بلاعوض کنید به خدا خیلی فقیرند

 • علی
  ۲ ۰

  روی دریایی از ثروت قرار داریم، بعد وام 200هزارتومنی واسه هر نفر؟!! چقدر توهین آمیزه