کد خبر 561749

۳۱شهریور آخرین فرصت ثبت سفارش کتاب درسی

دانش‌آموزانی که تا به امروز موفق به ثبت سفارش نشده‌اند تا ۳۱شهریور فرصت دارند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی، ثبت‌نام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از ارائه آزمایشی زبان آلمانی و فرانسوی در کنار زبان انگلیسی در پایه هفتم خبر داد.

حسن ملکی در نشست با رسانه‌ها اظهار کرد: در سال تحصیلی 1401-1402 حدود 10 درصد عناوین درسی را بر پایه راهنماهای برنامه درسی نوین که براساس اسناد تحول بنیادین تدوین شده است، تولید خواهیم کرد.

وی درباره برنامه‌ریزی درسی دوره پیش دبستانی گفت: راهنمای برنامه درسی خاص این دوره برای مهدکودک خانواده محور است و برای سه سال دوم که شامل پیش‌دبستانی است، محتوای سازمان‌ها و مراکز گوناگون را در قالب یک فراخوان بررسی کردیم و در جلسات هم‌اندیشی با آنها این محتواها را به ملاک و معیار الگوی برنامه‌ریزی درسی پیش‌دبستانی نزدیک کردیم، هفت بسته تربیت و یادگیری خاص دوره پیش‌دبستانی آماده شده است که به سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک ارائه خواهد شد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره برنامه آموزش‌های غیرحضوری ویژه شرایط کرونا، بیان کرد: بخشی از آموزش‌ها در دوره کرونا ناچاراً مجازی خواهد بود و این سازمان برنامه درسی متناسب با شرایط کرونا که زمان آموزش محدود است و نقش والدین به مربی و معلم تبدیل می شود را تولید می‌کند. این برنامه طراحی شده و درمرحله تدوین نهایی قرار دارد که طی روزهای آینده به استان‌ها ابلاغ می‌شود همچنین آموزش معلمان برای آماده شدن به منظور تدریس غیرحضوری انجام خواهد شد.

31 شهریور آخرین فرصت ثبت سفارش کتاب درسی

ملکی با اشاره به اینکه 6 رشته جدید در دوره کاردانش طراحی شده که استانداردها را اصلاح کردیم و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است، بیان کرد: اقدامات موثری برای کتاب‌های درسی انجام شده است که مهم‌ترین آنها این است که امسال 146 میلیون جلد کتاب درسی را در 945 عنوان درسی چاپ و توزیع کردیم و دانش‌آموزانی که تا به امروز موفق به ثبت سفارش نشده‌اند تا 31 شهریور فرصت دارند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی، ثبت‌نام کنند.

وی درباره نصب رمزینه‌های سریع پاسخ در همه کتاب‌های درسی در سال تحصیلی جدید، متذکر شد: در این شرایط این امکان فراهم می‌شود تا دانش‌آموزان با استفاده از QR کد نصب شده روی کتاب‌های درسی بتوانند وارد محتواهای تکمیلی و متنوع شوند و دریادگیری به فضاهای نوین دست پیدا کنند، در این محتواهای تکمیلی از فیلم، انیمیشن و ... استفاده شده که این کار امسال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و 15 درصد محتواهایی که از طریق رمزینه سریع پاسخ قابل دسترسی است توسط معلمان تولید شده است.

ارائه زبان آلمانی و فرانسوی در پایه هفتم از مهر امسال

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از انتقال درس آمادگی دفاعی از پایه 12 به پایه 10 در 6 رشته جدید شاخه کاردانش خبر داد و گفت: همچنین از مهر امسال شاهد اجرای آزمایشی دروس آلمانی و فرانسوی در کنار زبان انگلیسی در پایه هفتم خواهیم بود که دانش‌آموزان با توجه به علایق خود می‌توانند یکی از این زبان‌ها را انتخاب کنند.

ملکی ادامه داد: باید به سمت تامین معلمان مناسب برای آموزش زبان‌های آلمانی و فرانسوی برویم و هم‌‌اکنون در این زمینه محدودیت داریم و شرایط برای تربیت معلمان فراهم نشده است.

وی با اشاره به اجرای رویکرد چند تالیفی کتاب‌های درسی بیان کرد: امسال در کنار کتاب زبان انگلیسی موجود کتاب مجزایی توسط گروه دیگری تالیف شده است که به صورت آزمایشی ارائه می‌شود و پیش از این برای کتاب مدیریت و آداب زندگی سیاست چند تالیفی را اجرا کرده بودیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر