کد خبر 450875
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت روز خودروهای خارجی/ تاثیر دلار ۲۱هزار تومانی بر نرخ وارداتی‌ها

نگاهی به وضعیت بازار خودروهای خارجی نشان می‌دهد که رشد نرخ دلار علاوه بر خودروهای داخلی، بر قیمت وارداتی‌ها نیز تاثیر گذاشته است.

قیمت روز خودرو

اقتصاد آنلاین - صدف امیرحسینی؛ بررسی میدانی وضعیت بازار خودروهای خارجی و تاثیر افزایش قیمت دلار بر قیمت آن‌ها، حاکی از آن است که طی یک‌ ماه گذشته این خودروها بیش از 100میلیون تومان گران شده‌‌اند و حتی در برخی مدل‌ها تا 200میلون هم افزایش قیمت داشته‌ایم اما مسئله اینجاست که بازار خودروهای وارداتی نیز متاثر از نوسان نرخ ارز بلاتکلیف مانده و خریداران انتظار کاهش و فروشندگان افزایش بیشتر قیمت‌ها را دارند.

در این رابطه برخی از نمایشگاه‌داران معتقدند که حالا وقت فروش این خودروها نیست چراکه بازار آن‌ها محدود بوده و قیمتشان به شدت به دلار بستگی دارد و از آنجا که روند بازار ارز صعودی است بنابراین قیمت خودروهای خارجی هم در آینده گران‌تر خواهند شد؛ از طرفی به گفته برخی دیگر از نمایشگاه‌داران، در حال حاضر بازار این خودروها داغ شده و اگر خریدار با قیمت مناسب وجود دارد پیشنهاد ما این است که فروشندگان ریسک نکنند.

قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران

گفتنی است که قیمت‌های اعلام شده از طریق سایت‌های فروش اینترنتی به دست آمده و با توجه به ممنوعیت واردات، مدل این خودروها مربوط به سال2018 است.

بر این اساس، قیمت هر دستگاه نیسان ایکس‌تریل در بازار امروز حدود یک میلیارد و 450میلیون تومان، جوک اسپرت(مدل 2017) 830میلیون، تیگوان یک میلیارد و 600میلیون، کولئوس یک میلیارد و 400میلیون و تالیسمان یک میلیارد و 150میلیون تومان است.

همچنین قیمت هر دستگاه پاسات یک میلیارد و 400میلیون،النترا 765میلیون، سراتو وارداتی حدود 760میلیون، اپتیما یک میلیارد و 200میلیون، راوفور بین یک میلیارد و 300 تا 600میلیون تومان متغیر است.

ارسال نظر