کد خبر 553197

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد؛

ابراز نگرانی ایران از تشدید خشونت‌ ها در افغانستان

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام نگرانی جمهوری اسلامی ایران از تشدید خشونت‌ها در افغانستان، خواستار توجه به حفظ جان بی‌گناهان و مردم غیرنظامی در بحبوحه شرایط جاری شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، «سعیدخطیب‌زاده» صبح امروز جمعه با اعلام نگرانی جمهوری اسلامی ایران از تشدید خشونت‌ها در افغانستان و وضعیت مردم و بی‌جاشدگان، خواستار توجه به حفظ جان بی‌گناهان و مردم غیرنظامی در بحبوحه شرایط جاری شد.

وی با توجه به تسلط طالبان بر شهر هرات، توجه جدی آنها در تامین امنیت و سلامت کامل دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک را مورد تاکید قرار داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه از ارتباط مستمر وزارت امور خارجه با سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات و پیگیری وضعیت سلامت همکاران مستقر در آن نمایندگی خبر داد.

 «سید رسول موسوی» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: خبرنگاران زیادی با من تماس می‌گیرند و درباره سلامتی دیپلمات‌هایمان در هرات سوال می‌کنند.

وی با بیان اینکه با پوزش از اینکه نمی‌توانم به سوالات یکایک آنها پاسخ دهم، اظهار داشت: دیپلمات‌های ما مانند دیپلمات‌های سه کشور دیگر که در هرات حضور دارند، در کمال سلامتی و امنیت بوده و نگرانی ندارند.

مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه پیش از این، در حساب کاربری خود در توییتر خود نوشته بود: اداره هرات در اختیار نیروهای امارت اسلامی درآمده است. سرکنسول، دیپلمات‌ها و کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران داخل ساختمان هستند.

موسوی با بیان اینکه مرتب با آنها در تماس هستم، اظهار داشت: نیروهای اداره‌کننده شهر متعهد به امنیت کامل سرکنسولگری، دیپلمات‌ها و کارکنان آن شده‌اند.

شهر هرات و تعدادی از ولایت‌های افغانستان عصر دیروز تحت تسلط نیروهای طالبان درآمدند. 

ارسال نظر