رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد؛

ضرورت بازنگری اساسی در حوزه آموزش

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۷/۲۶ ساعت ۱۷:۰۱

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حوزه آموزش نیازمند بازنگری اساسی است و باید در این مورد ساختارها اصلاح شود تا اثربخشی آن در دیگر حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دیده شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، «مسعود میرکاظمی» با اشاره به ضرورت ساماندهی ردیف‌های بودجه در راستای پاسخگویی و سرانجام رسیدن به اهداف سیاست‌های کلان کشور اظهار داشت: هدف، اثربخش کردن علوم تحقیقات و فن آوری در شاخص‌های  اقتصاد کلان کشور است.

وی افزود: باید بازنگری اساسی در حوزه آموزش صورت گیرد. قبل از پیروزی انقلاب، آن چیزی که در کشور برنامه‌ریزی شده بود حوزه‌هایی بودند مستقل که وابستگی به هم نداشتند و یکپارچگی در داخل کشور وجود نداشت، یکپارچگی در خارج از کشور بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاح ساختار باید صورت بگیرد تا اثربخشی آموزش در همه حوزه‌ها دیده شود. باید دانشگاه‌ها براساس رشته‌ها، توانمندی‌ها و نخبگان قطب‌بندی شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۱به بخشی از تغییرات باید پرداخته شود و در برنامه هفتم توسعه باید خیلی جدی‌تر اثربخش کردن آموزش در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر