۰ نفر

سخنگوی صنعت برق کشور خبر داد:

دمای بالای ۵۰ درجه در ۸ شهر خوزستان

۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۵۱
کد خبر: 848560
دمای بالای ۵۰ درجه در ۸ شهر خوزستان

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ضرورت مشارکت همگانی در اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برای تامین برق پایدار  در سراسر کشور از دمای بالای ۵۰ درجه در هشت شهر استان خوزستان خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سخنگوی صنعت برق گفت: در حالی که دیروز در واپسین روزهای بهار حدنصاب ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات ساعت در میزان تقاضای مصرف برق کشور به ثبت رسید همزمان چندین شهر استان خوزستان دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه کردند.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: فرا رسیدن گرمای زودرس که در بسیاری از شهرهای کشور قبل از نیمه خرداد آغاز شده است، موید این موضوع است که تابستان بسیار زودتر از آنچه تصور می شد از راه رسیده است.

وی با اشاره به این که دمای ۵۱.۲ درجه گتوند، ۵۱.۱ درجه اهواز، ۵۰.۲ درجه امیدیه و ۵۰ درجه بستان، شوش، شوشتر، آبادان و دزفول نشانگر شرایط سخت چه برای تامین برق در این منطقه و شرایط زندگی مردم در تابستان پیش رو است؛ تاکید کرد که گذر از این شرایط یقینا با همراهی مردم عزیز با صنعت برق در اجرای برنامه‌های سراسری مدیریت مصرف میسر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توانیر در همین زمینه اضافه کرد: به همین منظور وزارت نیرو امسال علاوه بر پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف که تا رایگان شدن قبض برق نیز را شامل خواهد شد، پویش با انرژی را طراحی کرده که عموم مردم می‌توانند با مشارکت در این طرح علاوه بر کاهش مصرف برق خود، از جوایز ارزنده آن از قبیل ۳۰۰ دستگاه خودرو داخلی، لوازم خانگی، لوازم دیجیتال و... بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha