۰ نفر

زمان بازگشت حجاج به کشور مشخص شد

۲۲ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۲۱
کد خبر: 846986
زمان بازگشت حجاج به کشور مشخص شد

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی گفت: با پایان پروازهای اعزام حجاج در روز جاری، اولین گروه حجاج روز یکم تیر به کشور مراجعت می‌کنند و پروازهای بازگشت حجاج تا ۲۴ تیر ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شمس‌الدین فرزادی پور بیان کرد: با انجام آخرین پرواز زائران بیت‌الله الحرام در روز گذشته۲۱ خرداد ۱۴۰۳، عملیات اعزام زائران به عربستان به پایان رسید.

وی گفت: در عملیات اعزام زائران بیت‌الله الحرام سال جاری، از ۲۱ فرودگاه شامل امام خمینی (ره)، مشهد مقدس، ساری، گرگان، همدان، زنجان، تبریز، اردبیل، ارومیه، بیرجند، اصفهان، اهواز، کرمان، شیراز، اهواز، زاهدان، چابهار، قشم، بندرعباس و بوشهر به عربستان منتقل شدند که با احتساب ‌انتقال عوامل اجرایی، ۸۹ هزار و ۷۳۰ نفر در این عملیات به سرزمین وحی اعزام شدند.

فرزادی پور افزود: زائران بیت االله الحرام امسال با ۷۵۸ سورتی پرواز به دو فرودگاه جده و مدینه اعزام شدند.مدیر عامل هما گفت: امسال مقرر بود عملیات اعزام زائران با مشارکت یک شرکت هواپیمایی همکار انجام شود که به دلیل عدم صدور مجوز برای این شرکت، همه زائران بیت‌الله الحرام با پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عربستان انتقال یافتند.

فرزادی‌پور با قدردانی از همکاری سازمان‌های مرتبط در این عملیات پروازی، افزود: انتقال زائران حج تمتع امسال در سایه همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شهر فرودگاهی حضرت امام (ره)، سازمان حج و زیارت وعوامل امنیتی و انتظامی با موفقیت به پایان رسید.

وی در مورد زمان بازگشت حجاج به کشور بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی، اولین گروه حجاج در تاریخ یکم تیر سال جاری به کشور مراجعت می‌کنند؛ عملیات بازگشت حجاج تا ۲۴ تیر سال جاری ادامه خواهد داشت.
مدیر عامل هما بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود، امکان دارد این عملیات بازگشت طولانی‌تر از زمان پیش‌بینی شده باشد که امیدواریم با همکاری کشور میزبان، اقدامات وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، بازگشت حجاج در زمان مقرر انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha