۰ نفر

در زالودرمانی فقط این زالوها را استفاده کنید

۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۶:۰۱
کد خبر: 836742
در زالودرمانی فقط این زالوها را استفاده کنید

رییس اداره داروهای سنتی اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه‌ها و واجد برچسب اصالت، مورد تائید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال می‌باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بهداشت نیوز، دکتر مریم مشهود گفت: بر اساس اعلام دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در حال حاضر صرفا متخصصان طب ایرانی، مجوز استفاده از زالو درمانی را دارند، و اگر در دستورالعمل‌ها بازنگری شود طبیعتا در شناسنامه و استاندارد خدمت زالودرمانی هم تغییرات لحاظ خواهد شد.

وی با هشدار نسبت به موارد فاقد مجوز در حوزه درمان و پرورش زالو گفت: در کمیته ملی زالوی طبی که با هدف تسهیل کسب و کار و تحقق شعار "رشد تولید با مشارکت مردم" در حوزه پرورش زالو برگزار شد، موافقت بعمل آمد که با بازنگری همه اعضای کمیته ملی زالو، در فرآیند صدور مجوزها، مسیر دریافت مجوز برای متقاضیان تسهیل گردد.

وی گفت: بنابراین پس از استعلام از ارگان‌های ذیربط، صدور مجوز نهایی زالوی طبی فقط از سوی یک سازمان صورت گیرد.

رئیس اداره داروهای سنتی، اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: بر اساس دستورالعملی‌ که در سایت سازمان غذا و دارو هم منتشر شده است؛ صرفاً زالوی طبی عرضه شده در داروخانه واجد برچسب اصالت، مورد تائید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال خواهد بود چرا که تحت نظارت مسئول فنی شخص، حقوقی یا شرکت دارای مجوز بسته بندی و کد IRC می‌باشد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha