۰ نفر

۲ هزار و ۳۰۰ حساب بانکی مسدود شد

۲۶ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۵۵
کد خبر: 836310
۲ هزار و ۳۰۰ حساب بانکی مسدود شد

رییس پلیس آگاهی فراجا گفت: در سال گذشته بیش از ۳ هزارو ۶۰۰ شماره کارت، حساب بانکی، سیم کارت و سریال گوشی تلفن همراه مسدود شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، سردار "محمد قنبری" در تشریح وضعیت عملکرد مبارزه با کلاهبرداری در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: مقابله جدی با کلاهبرداران و دستگیری افراد تحت تعقیب این جرم، از اولویت های مهم ماموریتی پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری می باشد.

وی افزود: با تلاش کارآگاهان در سال ۱۴۰۲ در حوزه مقابله با کلاهبرداری، شاهد افزایش ۲۲.۶ درصدی کشف به کشف و کشف ۸۵ درصدی پرونده ها در سطح کشور بوده ایم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: شایع ترین کلاهبرداری ها نیز تحت عنوان خرید و فروش، برداشت متقلبانه از حساب، سایت های اینترنتی، سرمایه گذاری و دلالی بوده است.

وی در مجموع از انسداد بیش از ۳ هزار حساب بانکی، سیم کارت و سریال گوشی تلفن همراه در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: در راستای  افزایش هزینه ارتکاب جرم برای کلاهبرداران، در این خصوص حدود ۲ هزار و ۳۰۰ شماره کارت و حساب بانکی و تعداد یک هزارو ۳۱۸ سیم کارت و سریال گوشی تلفن همراه در اختیار کلاهبرداران مسدود شده است.

سردار قنبری سال گذشته را برای پلیس آگاهی سالی پرتلاش عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح های مختلف توانستیم جرایم سازمان یافته را کاهش دهیم که امیدواریم بتوانیم برنامه ها و طرح های مختلف بیش از پیش امنیت را برای مردم عزیز فراهم کنیم.

به گزارش پلیس، این مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد: با رعایت ضوابط و مقررات در انجام معاملات و انجام بررسی دقیق و استعلام از دستگاه های ذیربط قبل از انجام هرگونه معامله و دادوستد خودداری و از رفتن به پای دستگاه خودپرداز برای پرداخت جایزه در کنترل و مهار وقوع کلاهبرداری با پلیس همکاری تا شرایط مطلوب تری ایجاد شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha