۰ نفر

برای بهتر خوابیدن شب‌ها این مواد غذایی را بخورید

۱۲ اسفند ۱۴۰۲، ۲۲:۵۴
کد خبر: 828075
برای بهتر خوابیدن شب‌ها این مواد غذایی را بخورید

با توجه به اینکه کمبود خواب می‌تواند با پیامدهای منفی همراه باشد بسیاری از مردم به دنبال درمان‌های خانگی ساده برای بهبود کیفیت الگوی خواب هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به اینکه کمبود خواب با بسیاری از پیامدهای منفی سلامت روانی و جسمی مرتبط است؛ یک مسئله مهم در حوزه بهداشت عمومی به حساب می‌آید.

خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب، جزو روش‌های سنتی برای خواب بهتر به حساب می‌آید. خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب، سنتی است که در طول نسل‌های مختلف به منظور ایجاد آرامش، تسکین اضطراب و تسهیل خواب به کار گرفته شده است.

تریپتوفان یک «اسید آمینه» است که در غذاهای حاوی پروتئین وجود دارد و نقش مهمی در انتقال دهنده عصبی به سرتونین دارد. سروتونین، عامل تقویت خلق‌وخو است و سبب آرامش می‌شود و به عنوان پیش‌ساز در تولید هورمون ملاتونین عمل می‌کند.

ملاتونین، به عنوان هورمون خواب معرفی شده و توسط مغز ترشح می‌شود و بدن را برای ورود به چرخه خواب آماده می‌کند.

    آیا شب‌ها به اندازه کافی می‌خوابید؟ ۵ عادتی که متابولیسم شما را کند می‌کند

بررسی‌ها بیانگر این است، مصرف شیر و لبنیات به طور کلی باعث بهبود کیفیت خواب و تاثیر مثبت بر سلامت جسمی و روانی می‌شود. شیر و محصولات لبنی به میزان قابل توجهی تریپتوفان دارند و پیش‌ساز تولید ملاتونین است.

پروتئین «لاکتالبومین» شیر، بیشترین میزان تریپتوفان در بین پروتئین‌های غذایی است.

هنگامی که غلظت گلوکز خون بالاست مقدار بیشتری از تریپتوفان از سد خونی مغزی عبور می‌کند و منجر به خواب بهتر می‌شود. به منظور خواب بهتر، شیر را با کمی عسل یا ماست حاوی چند تکه میوه شیرین مثل خرما ترکیب شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha