۰ نفر

انتقاد یک نماینده مجلس به پرداخت حقوق‌ها / صندوق‌های بازنشستگی پولی ندارند به بیمه‌شدگان بدهند

۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۰۱
کد خبر: 811771
انتقاد یک نماینده مجلس به پرداخت حقوق‌ها / صندوق‌های بازنشستگی پولی ندارند به بیمه‌شدگان بدهند

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه صرف افزایش سن بازنشستگی مشکلی را حل نمی کند، اظهار داشت: دنیا در این رابطه تجربه دارد و ما اگر می خواهیم مشکلات را حل کنیم باید از تجربیات دیگران استفاده کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شفقنا، مسعود پزشکیان در رابطه با افزایش سن بازنشستگی، اظهار داشت: مشکل صندوق های بیمه واقعی است و باید به بیمه شدگان پول بدهند اما پولی وجود ندارد که به بازنشستگان بدهند؛ بنابراین برای حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی باید بسته کاملی را در نظر بگیرند چراکه صرف افزایش سن بازنشستگی مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دنیا در این رابطه تجربه دارد و ما اگر می خواهیم مشکلات را حل کنیم باید از تجربیات دیگران استفاده کنیم و اگر به قانون نیاز است آنها را تبدیل به قانون کنیم و در مدیریت‌ها از این قوانین استفاده کنیم.

آقای پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کجای دنیا دولت پول بازنشسته‌ها را پرداخت می‌کند! در حال حاضر دولت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق بازنشسته‌ها به صندوق پول می‌دهد و تا کی قرار است این روند ادامه پیدا کند. به نظر من هم مدیریت سیستم بد است و هم پول هایی که می گذارند، به صندوق باز نمی گردد.

وی ادامه داد: مبلغ حق بیمه ۳۰ درصد از دستمزد واقعی فرد بیمه شده، است و ما ۳۰ سال ۳۰ درصد پرداخت می کنیم اما ۴۰ سال قرار است ۱۰۰ درصد بگیریم و کدام بنگاه اقتصادی می تواند این کار را انجام دهد.

آقای پزشکیان بیان کرد: روند پرداخت حقوق ها در کشور ما درست نیست و چه برای زندگی امروز و چه برای دوران بازنشستگی اصلا با این پول ها نمی شود زندگی کرد.

آقای پزشکیان با اشاره به بروز فساد در صندوق‌های بازنشستگی، گفت: قسمتی از حل مشکلات صندوق های بازنشستگی جلوگیری از فساد است. ما اگر راه علمی را نرویم و مدیران کارآمد نباشند و مدیران را به صورت جناحی و دسته ای انتخاب کنیم، روند اداره کشور همین خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: من تخصص فقهی ندارم اما فکر نکنم این مصوبه خلاف قانون و شرع باشد اما اعضای شورای نگهبان شاید تخصصی دارند که ما نداریم و نمی دانم چه تصمیمی خواهند گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha