۰ نفر

لهستان سفیر روسیه را احضار کرد

۳۱ تیر ۱۴۰۲، ۱۵:۴۹
کد خبر: 731387
لهستان سفیر روسیه را احضار کرد

لهستان اعلام کرده است، سفیر روسیه را پس از مطالب عنوان شده از سوی مسکو درباره یک واقعه تاریخی و تلاش نیروهای لهستانی برای اشغال بخشی از خاک اوکراین، احضار کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرگئی آندریف، سفیر روسیه در ورشو به اسپوتنیک گفت: لهستان به نارضایتی خود در مورد اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز جمعه پاسخ مناسبی دریافت کرد.

روز شنبه پس از اینکه پوتین در جلسه روز جمعه شورای امنیت گفت که متحدان غربی، لهستان را در سال ۱۹۳۹ تقدیم آلمان نازی کرده و آن را ترک کردند، آندریف به وزارت خارجه لهستان احضار شد.

پوتین گفت، در آن زمان، لهستان عملاً استقلال و دولت خود را از دست داد اما به لطف اتحاد جماهیر شوروی این امر مجددا برقرار شد.

پوتین خاطرنشان کرد که به لطف اتحاد جماهیر شوروی، به لطف موقعیت استالین، لهستان سرزمین‌های قابل توجهی در غرب به دست آورد که زمانی متعلق به آلمان بود.

آندریف گفت که با پاول یابلونسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان صحبت کرده و "شکایات طرف لهستانی را در مورد آنچه رئیس جمهور ما دیروز در نشست با اعضای شورای امنیت بیان کرد، شنیده است."

سفیر گفت: «طبیعاً او پاسخ مناسبی دریافت کرد، توضیحاتی در مورد اینکه ما تاریخ قرن بیستم و رفتار مقامات لهستانی در حال حاضر در رابطه با درگیری در دونباس و اوکراین را چگونه می‌بینیم».

سفیر روسیه افزود که او و یابلونسکی «به کمبود کامل درک متقابل و رویکردهای بسیار متفاوت نسبت به مسائل تاریخ و سیاست معاصر» اشاره کردند.

۰ نفر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha