۰ نفر

جزییات گفت و گوی مقامات آمریکایی و اسراییلی درباره ایران

۱ آذر ۱۴۰۱، ۱۰:۴۶
کد خبر: 683084
جزییات گفت و گوی مقامات آمریکایی و اسراییلی درباره ایران

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضوع نقش ایران در منطقه از محورهای دیدار و گفت‌وگوی مشاور امنیت ملی آمریکا و رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در واشنگتن بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جیک سالیوان،‌ مشاور امنیت ملی این کشور و آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در واشنگتن دیدار کردند.

در این بیانیه آمده است: آقای سالیوان بر حمایت سرسختانه دولت آمریکا از امینت اسراییل تاکید کرده و دو طرف درباره طیف گسترده‌ای از مسائل منطقه‌ای که نگرانی‌های دوجانبه‌ای درباره‌شان وجود دارد، تبادل نظر کردند.

بیانیه کاخ سفید می‌افزاید: آن‌ها بر عزم مشترکشان برای رسیدگی به چالش‌های امنیتی که بر خاورمیانه اثر می‌گذارند،‌ از جمله تهدیدهای ناشی از ایران و نیروهای نیابتی آن تاکید کردند و آقای سالیوان تعهد رییس جمهور را نسبت به اطمینان‌یابی از این که ایران هیچ گاه به یک سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند، مورد تاکید قرار داد.

در پایان مطرح شد: آن‌ دو درباره اهمیت انجام دادن اقداماتی در راستای تنش‌زدایی از وضعیت امنیتی کرانه باختری صخبت کردند و آقای سالیوان تصریح کرد که راهکار دو کشوری بهترین مسیر رسیدن به صلحی پایدار است.