۰ نفر

پس از دو هفته پرحاشیه؛

پذیره نویسی استقلال و پرسپولیس به خط پایان رسید

۲۹ اسفند ۱۴۰۰، ۱۷:۳۹
کد خبر: 622124
پذیره نویسی استقلال و پرسپولیس به خط پایان رسید

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه پذیره نویسی استقلال و پرسپولیس به پایان رسید، گفت: حدود ۳۲۰ هزار نفر سهام باشگاه پرسپولیس و ۲۸۶ هزار نفر سهام باشگاه استقلال را خریداری کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، میثم فدایی شب گذشته (شنبه ۲۸ اسفند) در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: در باشگاه استقلال، افراد حقوقی ۲۸۰ میلیارد تومان معادل ۷۸ درصد سهام و سهامداران حقیقی ۷۹ میلیارد تومان معادل ۲۲ درصد افزایش سرمایه را خریداری کردند.

وی ادامه داد: در باشگاه پرسپولیس، افراد حقوقی ۲۶۱ میلیارد تومان معادل ۷۴ درصد و افراد حقیقی ۸۹ میلیارد تومان معادل ۲۵ درصد افزایش سرمایه را خریداری کردند.

فدایی در پاسخ به این پرسش که نماد سرخ آبی‌ها چه زمانی بازگشایی می‌شوند؟ گفت: پس از این مرحله تسویه و پایاپای وجوه انجام می‌شود و پول به حساب باشگاه‌هایی که مسدود است واریز و نامه‌ای از بانک به سازمان بورس ارائه می‌شود و سازمان بورس مجوز ثبت افزایش سرمایه را به اداره ثبت شرکت‌ها می‌دهد و بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها به شرکت سپرده گذاری مرکزی عودت و سهام به افرادی که خریداری کردند تخصیص داده می‌شود.

مدیرعامل فرابورس گفت: مهم تعداد سهام خریداری شده بود که سقف شرکت در افزایش سرمایه برای افراد حقوقی به صورت مستقیم و برای افراد حقیقی در قالب سبدهای سرمایه گذاری تا سقف ۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده بود و این باعث شد سهام به فروش برسد و افزایش سرمایه تکمیل شود.

به گفته فدایی حدود ۳۲۰ هزار نفر سهام باشگاه پرسپولیس و ۲۸۶ هزار نفر سهام باشگاه استقلال را خریداری کردند و برای متعهد پذیره نویسی سهامی باقی نمانده است.