۰ نفر

آیا خوردن برف خطرناک است؟

۱۴ دی ۱۳۹۹، ۰:۴۲
کد خبر: 494942
آیا خوردن برف خطرناک است؟

بسیاری از قدیمی‌ها خاطراتی جالب از خوردن برف دارند، حتی نسل‌های جدید هم گاهی هوس می‌کنند به سراغ برف تازه رفته و برف بخورند، اما سوالی که همواره مطرح می‌شود این است که آیا برف خوردن خطرناک است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، علاقه به برف خوردن می‌تواند برای افراد مختلف جذاب باشد، دمای هوا در اکثر مناطق کاهش یافته است و مطمئناً، یکی از جادویی‌ترین قسمت‌های زمستان نیز بارش برف و سفیدپوش شدن خیابان‌ها است.

تفریح مورد علاقه بسیاری از کودکان و بزرگسالان نیز در هوای برفی ساخت آدم برفی یا پرتاب گلوله‌های برفی به سمت یکدیگر است. با این وجود خوردن برف می‌تواند یک موضوع چالش برانگیز در نظر گرفته شود. سوزان بسر، پزشک مراقبت‌های اولیه در مرکز پزشکی بالتیمور، می‌گوید: «درست است که برف بر اساس برخی تعریف همان آب منجمد است، اما برف می‌تواند با بسیاری از آلودگی‌ها نیز آمیخته شود. فرضیه ساده این است که آب از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها یا اقیانوس‌های سراسر جهان تبخیر شده و به باران و برف تبدیل می‌شود، با این وجود برف تحت تأثیر آنچه در جو اتفاق می‌افتد و شامل ناخالصی‌هایی مانند ذرات آئروسل و آلاینده‌ها است.»

اگرچه هیچ نوع بیماری به طور رسمی در ارتباط با برف ثبت نشده است، اما مواردی مانند آلودگی‌های باکتریایی و میکروبی می‌توانند ناشی از خوردن برف باشند. افزون بر این‌ها به نظر می‌رسد حجم برفی که می‌خورید مهم است. شاید خوردن برف در مقادیر کم، اندکی از سموم را وارد بدن شما کند، اما اگر بیش از حد برف بخورید، ممکن است دچار ناراحتی معده، استفراغ، اسهال یا حتی عفونت شوید.