۰ نفر

۵علامت هشدار دهنده کمبود مصرف سبزیجات

۱۲ تیر ۱۳۹۹، ۱:۲۴
کد خبر: 450140
۵علامت هشدار دهنده کمبود مصرف سبزیجات

مصرف مکرر سبزیجات و گنجاندن سبزیجات در خوراکی‌های روزانه بسیار مهم است. مصرف سبزیجات فواید زیادی دارد. برای مثال سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است. بدن شما از همه این موارد برای عملکرد صحیح و جلوگیری از بیماری‌های مزمن استفاده می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، سبزیجات جزو بهترین غذا‌های سرشار از فیبر هستند. خوردن انواع سبزیجات نه تنها آنتی اکسیدان‌هایی را برای بدن فراهم می‌کند، بلکه فیبر کافی را نیز فراهم می‌کنند. فیبر به حمایت از هضم سالم غذا کمک می‌کند، ولی عدم خوردن سبزیجات کافی می‌تواند تأثیرات منفی زیادی بر روی بدن و سلامتی شما بگذارد. در ادامه برخی از نشانه‌های کمبود مصرف سبزیجات را ذکر کرده ایم:

روحیه شما بد شده است
سبزیجات منبع مهمی از ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشماری است که برای عملکرد‌های مهم بدن ما ضروری است. اگر شما به اندازه کافی سبزیجات نمی‌خورید و منبع اصلی انرژی در رژیم غذایی شما از چربی، کربوهیدرات بالا یا غذا‌های بسیار فرآوری شده است، این می‌تواند منجر به خستگی، کاهش حافظه و تغییر در روحیه شما شود. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که بین رژیم و خلق و خو رابطه وجود دارد و رژیم‌های غذایی کم میوه و سبزیجات با خطر بیشتری برای افسردگی همراه است.

احساس گرسنگی پس از خوردن غذا

اگر بعد از خوردن غذا احساس گرسنگی می‌کنید، به این معناست که فیبر کافی مصرف نمی‌کنید. سبزیجات به افزایش احساس سیری و همچنین به حفظ انرژی کمک می‌کند. با خوردن غذای کافی و سبزیجات بدن شما کمتر دچار کمبود انرژی می‌شود.

پوست شما سالم به نظر نمی‌رسد
سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان‌ها هستند که به بافت پوست ما کمک می‌کنند. همچنین، بسیاری از سبزیجات مملو از آب هستند، که به ابرسانی و سلامت پوست کمک می‌کنند.

شما مستعد گرفتگی عضلات هستید
عضلات به پتاسیم کافی برای انقباض عضلات صاف نیاز دارند بنابراین، اگر میزان پتاسیم خون خیلی کم باشد، ممکن است گرفتگی عضلات و انقباضات ایجاد شود. میوه‌ها و سبزیجات بهترین منابع پتاسیم هستند، بنابراین سبزیجات کافی در رژیم غذایی حائز اهمیت است. بهترین منابع گیاهی پتاسیم شامل سبزیجات برگ تیره مانند اسفناج است.

احساس خستگی می‌کنید
یک دلیل برای این که مدام احساس خستگی می‌کنید می‌تواند مصرف بیش از حد غذا‌های فرآوری شده باشد. مصرف غذا‌های فرآوری شده می‌تواند بار اضافی را روی بدن بگذارد و باعث تخلیه انرژی شود، وقتی احساس خستگی می‌کنید سبزیجات را در وعده‌های غذایی اضافه کنید.

۰ نفر