شهردار تهران برای طرح ترافیک و واگذاری دستگاه زباله سوز به قم تذکر گرفت/ انتقاد از سکوت و انفعال

عضو هیئت رییسه شورا درباره نامشخص بودن اجرای طرح ترافیک و واگذاری هدیه چین به قم به شهردار تهران تذکر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران در خصوص اجرای طرح ترافیک گفت:تکلیف شهروندان در استفاده طرح ترافیک هنوز مشخص نیست شهردار تهران باید در خصوص  آشفتگی ترافیکی پایتخت پاسخگو باشد. از روز شنبه بسیاری از شهروندان اطلاعی از  اجرا نشدن طرح ترافیک نداشتند

زهرا نژاد بهرام در خصوص دادن دستگاه زباله سوز به قم گفت:آخرین اخبار دریافتی حاکی در خصوص  دستگاه زباله‌سوز اهدایی دولت چین به کلانشهر تهران حاکی از آنست که با پیشنهاد و پیگیری جدی شهردار قم، این دستگاه زباله‌سوز به شهر قم اختصاص یافت.

وی در این خصوص افزود:  این در حالی است که بر اساس آمارهای ارائه شده از زمان شیوع ویروس کرونا میزان جمع آوری پسماندهای خطرناک بیمارستانی تهران به عنوان پایتخت کشور در طول روز به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرده است و شرایط موجود این امکان را برای بیمارستان‌ها فراهم نمی‌کند که بخواهند با استفاده از دستگاه‌های اتوکلاو پسماند‌های بیمارستانی خود را بی خطر کنند.

نژاد بهرام تاکید کرد؛در همین ارتباط سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز با توجه به افزایش ۴۰ هزار تنی زباله‌های بیمارستانی از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا (از ۷۰ هزار تن به ۱۱۰ هزار تن) تنها راه برای حل مشکل پسماند تولیدی بیمارستان‌ها را دفن بدون تفکیک آن‌ها دانسته است.

این عضو شورای شهر خاطر نشان کرد:علاوه بر آنکه این دستگاه هدیه شهردار پکن در پاسخ به کمک های انسان دوستانه مدیریت شهری پایتخت میباشد، لازم به ذکر است که حجم زباله های بیمارستانی و پسماندهای عفونی کلانشهر تهران در قیاس با شهر قم بیش از ۲۰ برابر است و کارکرد این دستگاه در پایتخت به مراتب موثرتر از شهر قم میتوانست باشد.

 او  در پایان گفت: آنچه محل پرسش و انتقاد جدی میباشد سکوت و نقش منفعل شهردار تهران در خصوص پیگیری دستگاه زباله سوز چینی است. این در حالی است که با توجه به آمار بالا و وضعیت قرمز کرونا در پایتخت حداقل انتظار شهروندان از شهردار محترم تهران پیگیری جدی و شفافیت در خصوص چرایی انتقال این دستگاه به شهر قم است.

۰ نفر