۰ نفر

دستورالعمل جدید پزشکان چینی درباره تشخیص کرونا

۱۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۱:۵۹
کد خبر: 421232
دستورالعمل جدید پزشکان چینی درباره تشخیص کرونا

مقامات بهداشتی چین اذعان داشته‌اند که افراد ممکن است با استنشاق حجم بالایی از ذرات کوچک حاوی ویروس در هوای بسته و آلوده (یا به اصطلاح عفونت آئروسل) برای مدت زمان طولانی، به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید مبتلا شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دستورالعمل‌های تشخیصی و درمانی اخیراً منتشر شده در چین حاکی از آن است که اگر فرد در معرض غلظت بالایی از آئروسل (ذرات آلوده به ویروس در هوا) در یک محیط نسبتاً بسته برای مدت طولانی قرار داشته باشد، امکان ابتلا به کروناویروس در او وجود دارد.

بر اساس این گزارش، این ششمین نسخه از دستورالعمل‌های درمانی بیماران کروناویروس جدید در چین است. این دستورالعمل بیان می‌کند که مسیر‌های اصلی انتقال "قطرات سیستم تنفسی" و "تماس نزدیک" است. در نسخه‌های قبلی این دستورالعمل‌ها گفته شده بود که هنوز احتمال آلودگی آئروسل به وضوح مشخص نشده است.

با توجه به نقش احتمالیِ عفونت آئروسل در ابتلا به کووید-۱۹ هم‌اکنون به تلاش‌های بیشتری در محیط بیمارستان‌ها برای جلوگیری از شیوع این ویروس نیاز است.

بنا بر گزارش کیودو نیوز، در دستورالعمل اخیر هم‌چنین برای نخستین بار به درمان بیمارانی با شرایط بسیار وخیم و بحرانی که به سرعت علائمشان پیشرفت می‌کند به کمک انتقال پلاسما از افراد بهبود یافته این بیماری اشاره شده است.