۰ نفر

چرا قیمت پیاز و سیب‌زمینی بالا رفت؟

۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۳۸
کد خبر: 342830
 چرا قیمت پیاز و سیب‌زمینی بالا رفت؟

حسین اصغری مدیر کل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : بارندگی های روز ها ی اخیر در استان های خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی چون پیاز و سیب زمین و خیار را با مشکل مواجه ساخته و پیش بینی می شود طی هفته اینده و با از سر گیری برداشت و حمل قیمت ها متعادل و کاهش شود .

به گزارش اقتصادآنلاین،  وی افزود : متاسفانه  هر ساله در ایا م نو روز با  کمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت های ترافیکی وسایل باری سنگین در جاده های پر تردد کشور  مواجه هستیم  که این موضوع خود تاثیر منفی بربازارعرضه محصولات سبزی و سیفی که عمدتا فساد پذر  هستند بر جای می گذارد .

    وی گفت : میزان تولید سیب زمینی در کشور 5 میلیون در سال هست همچنین تولید پیاز به 2/2 میلیون تن ، گوجه فرنگی  6میلیون تن و خیار 3 میلیون در سال می رسد که  نسبت به سال گذشته رشد یافته است.

  اصغری با اشاره با اینکه در تولید  محصولات سبزی و سیفی هیچگونه ومشکلی وجود نداشته خاطر نشان  ساخت: با اجرای طرح استمرار تولید سیب زمینی و پیاز در استانهای عمدتا جنوبی کشور نظیر سیستان و بلوچستان ، بوشهر ، فارس ، هرمزگان ، خوزستان ، جنوب کرما ن، ایلام ، کرمانشاه و گلستان  نیاز کشور به این محصولات به نحو مطلوبی تامین می شود .

وی گفت : افزایش صادرات محصولات سبزی و سیفی و نیز ورود کشور های متقاضی جدید از جمله مسایلی  است که باید برای مدیریت ان ساز کار مناسب و ویژه ای اندیشیده شود تا تعادل بازار را در مقاطع خاص برهم نزند.